Jak napisać CV testera gier? Jeśli wydaje Ci się, że w tej pracy wystarczy lubić „grać w gry” – jesteś w błędzie! Duże znaczenie mają tu m.in. znajomość języków obcych, umiejętność myślenia analitycznego, a także ogromna, drobiazgowa wręcz spostrzegawczość. Przeczytaj, co jeszcze musi zostać uwzględnione w CV testera gier!
Co znajdziesz w artykule?
• Wzór CV – tester gier
• Doświadczenie zawodowe – jak je opisać w CV testera gier?
• Tester gier – CV, sekcja wykształcenie: jak ma wyglądać?
• Jakie umiejętności powinien wpisać w CV tester gier?
• Jak pisać o zainteresowaniach w CV testera gier?
Szukasz pracy jako tester gier? Aplikuj na Pracuj.pl!
Wzór CV – tester gier
CV tester gier – wzór: tekst
Anna Kowalska
E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 20.05.1993
Miasto: Kraków
Doświadczenie zawodowe
07.2017 – 10.2019
Tester gier / Firma 5YmN3YhD8Y / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Weryfikowanie funkcjonalności gier komputerowych
Wykrywanie błędów i rekomendowanie nowych rozwiązań
Przygotowywanie raportów w językach: polskim i angielskim
Przedstawianie własnych pomysłów dotyczących poprawy jakości gry
Wykształcenie
10.2012 - 06.2017
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Kierunek: informatyka
Poziom wykształcenia: magister
Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C2), hiszpański: podstawowy
Umiejętności
obsługa platform: PC, konsole, urządzenia mobilne, znajomość JIRA, analityczne myślenie, umiejętność pracy w zespole, umiejętność planowania
Zainteresowania
proza fantastyczna, rysowanie komiksów
Doświadczenie zawodowe – jak je opisać w CV testera gier?
Gdy starasz się o pracę jako tester gier, CV to jedna z Twoich wizytówek – ale bynajmniej nie jedyna. Przygodę z tym stanowiskiem możesz bowiem zacząć także jako osoba początkująca. Często bywa to nawet pierwsza praca dla studentów – ze względu m.in. na to, że wiele firm z tej branży oferuje możliwość dość elastycznego ułożenia sobie grafiku.
| Brak doświadczenia zawodowego a CV – 7 porad, jak napisać ciekawy życiorys?
Jeśli jednak masz już jakieś doświadczenie zawodowe, oczywiście uwzględnij je w tym punkcie. W CV testera gier z pewnością istotne są wcześniejsze prace w jakikolwiek sposób powiązane z branżą informatyczną. Równie wartościowe może się okazać wpisanie takich obowiązków zawodowych, które wyrobiły w Tobie pewną systematyczność czy uważność, w których nauczyłeś się działania pod presją czasu czy też w których musiałeś intensywnie wykorzystywać język obcy.
Tester gier – CV, sekcja wykształcenie: jak ma wyglądać?
Podobnie jak w kwestii doświadczenia zawodowego – tak i specjalistyczne wykształcenie nie jest czynnikiem niezbędnym do tego, aby zostać testerem gier. Oczywiście jeśli masz za sobą studia informatyczne czy szeroko rozumiane wykształcenie techniczne – może to być Twoją dodatkową zaletą. Daje Ci to bowiem już na wstępie znajomość wymaganej w tej branży terminologii czy niuansów technologicznych. To zaś pozwoli Ci sprawniej komunikować się np. ze współpracującymi z Tobą programistami czy deweloperami.
| Czy można dogadać się z programistą?
W CV testera gier świetnie prezentuje się też wykształcenie zdobyte na filologiach obcych. Znajomość różnych języków (szczególnie tych bardziej nietypowych i mniej znanych!) pozwala Ci bowiem także sprawdzać poprawność tłumaczeń w wersjach gier przeznaczonych na obce rynki. Przypomnij też sobie, czy nie masz na koncie dodatkowych szkoleń, certyfikatów etc. Nawet jeśli nie dotyczą one wcale branży językowej czy informatycznej, mogą dać Ci przewagę wśród innych CV nadesłanych na ogłoszenie dla testera gier. Wielość dodatkowych szkoleń pokazuje bowiem, że zależy Ci na samorozwoju i starasz się nie ograniczać do wyłącznie jednej, wyspecjalizowanej dziedziny.
Jakie umiejętności powinien wpisać w CV tester gier?
I tu przechodzimy do clue: zakres obowiązków testera gier powoduje bowiem, że to zdolności kandydata miewają czasem największe znaczenie. Nie chodzi tu przy tym o umiejętności zdobyte w toku nauki czy doświadczenia zawodowego. Główną rolę odgrywają bowiem kompetencje miękkie, z którymi się rodzisz i które ewentualnie możesz w sobie dodatkowo rozwijać. O nich więc przede wszystkim nie należy zapomnieć podczas konstruowania swojego CV. Tester gier powinien się odznaczać uważnością i spostrzegawczością. Drobiazgowe tropienie m.in. bugów i lagów stanowi jedno z istotnych zadań należących do osoby zatrudnionej na tym stanowisku.
| Zawód: tester gier komputerowych
To jednak nie wszystko. Wykryte błędy trzeba też bowiem odpowiednio zbadać – do czego przyda się zdolność logicznego i analitycznego myślenia. Aby następnie zaraportować rozpoznane miejsca do poprawy, musisz wykazać się komunikatywnością i precyzją w doborze słów. W tej bowiem branży nie ma czasu na rozwlekłe tłumaczenia – powinieneś umieć zgłosić problem w żołnierskich słowach, przekazując wszystkie istotne z punktu widzenia odbiorcy informacje.
| Jakie umiejętności miękkie są przydatne w pracy programisty?
W CV testera gier warto też wspomnieć o umiejętnościach bardziej wyuczonych. Jeśli np. odznaczasz się znajomością konkretnych narzędzi czy aplikacji wykorzystywanych w tej branży – napisz o tym w swoim CV. Tester gier na początku pracy w danym miejscu zwykle przechodzi co prawda szkolenia z obsługi koniecznych programów, ale jeśli Ty już wiesz wszystko na ten temat – kolejny punkt dla Ciebie! Przydatna może się też okazać znajomość różnych systemów do zarządzania zadaniami i czasem pracy, takimi jak choćby Jira czy Asana.
Jak pisać o zainteresowaniach w CV testera gier?
Na samym wstępie wspomnieliśmy, że zamiłowanie do gier komputerowych nie jest wystarczające na stanowisko testera gier. Oczywiście jednak nie znaczy to, że nie należy o tym wspominać! Prawda jest taka: im więcej gier masz za sobą, tym więcej szczegółów dostrzegasz i tym większe masz szanse na szybkie zlokalizowanie ewentualnych błędów podczas testowania. Jeśli dodatkowo jesteś prawdziwym pasjonatem rozgrywek w świecie wirtualnym, koniecznie dopisz, w jakim ich rodzaju się specjalizujesz. Nie oznacza to oczywiście, że nowy pracodawca zaprzęgnie Cię do testowania wyłącznie tego typu gier – ale dzięki temu pokażesz, że znasz ten świat lepiej niż zwykły, weekendowy użytkownik.
| Od pasjonata gier do testera oprogramowania
Jakie jeszcze zainteresowania mogą wzbudzić ciekawość rekrutera szukającego testera gier? CV w tym miejscu powinno też zawierać wylistowanie takich hobby, które nie wiążą się wyłącznie z pracą przy komputerze. Warto bowiem pokazać, że istnieje dla Ciebie świat poza grami – i interesują Cię również inne dziedziny. Mogą one dotyczyć branży technicznej czy technologicznej, ale mile widziane są też np. pasje graficzne (pamiętaj, że dobry tester gier dostrzega uchybienia z tego zakresu!). Masz na dodatek zacięcie copywriterskie, prowadzisz bloga lub po prostu lubisz popisać do szuflady? Nie zapomnij o tym wspomnieć! Jak dobrze wiesz, niektóre dialogi czy opisy w grach to prawdziwe majstersztyki językowe, może więc się zdarzyć, że czasem zaproponujesz także fajną zmianę tekstową!
Interesuje Cię praca jako tester gier? Zarobki do zdobycia na tym stanowisku znajdziesz tutaj!