27.04.2021 | 5 min czytania

Wzór CV sprzedawca w salonie samochodowym

27.04.2021 | 5 min czytania

Chcesz pracować jako sprzedawca w salonie samochodowym? CV na to stanowisko powinno dowodzić, że masz doświadczenie w handlu – lub choćby do niego smykałkę. Warto też pokazać, że interesujesz się motoryzacją i masz predyspozycje do pracy w tym zawodzie. Zobacz wzór CV sprzedawcy w salonie samochodowym!

Co znajdziesz w artykule?

Wzór CV – sprzedawca w salonie samochodowym
Jakie znaczenie ma wykształcenie w CV sprzedawcy w salonie samochodowym?
Sprzedawca w salonie samochodowym, CV – jak opisać swoje doświadczenie zawodowe?
Czy znajomość języków jest ważna w CV (sprzedawca w salonie samochodowym)?
CV, salon samochodowy – jakie umiejętności powinien mieć sprzedawca?
Jakie zainteresowania powinien wymienić w CV sprzedawca w salonie samochodowym?

Szukasz pracy jako sprzedawca w salonie samochodowym? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV – sprzedawca w salonie samochodowym

Przykładowe CV – sprzedawca w salonie samochodowym

Sprzedawca w salonie samochodowym – CV: tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 02.01.1997
Miasto: Gdańsk

Wykształcenie
10.2016 – obecnie
Uniwersytet Gdański
Kierunek: ekonomia
Poziom wykształcenia: magister

Doświadczenie zawodowe
01.2019 – obecnie
Sprzedawca w salonie samochodowym / Firma 8v3aBAaC2GLJ7 / Gdańsk
Krótki opis stanowiska:
Prezentowanie i sprzedaż samochodów osobowych
Obsługa klientów, rozpoznawanie potrzeb, doradztwo
Przedstawianie oferty, udzielanie informacji
Pozyskiwanie nowych klientów

Znajomość języków
angielski: średnio zaawansowany (poziom B2), rosyjski: średnio zaawansowany (poziom B1)

Umiejętności
obsługa MS Office (poziom średnio zaawansowany), CRM, prawo jazdy kat. B, umiejętność pracy w zespole, umiejętności negocjacyjne

Zainteresowania
motoryzacja, jogging

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jakie znaczenie ma wykształcenie w CV sprzedawcy w salonie samochodowym?

Przyszły sprzedawca w salonie samochodowym powinien oczywiście zamieścić w CV informację o zdobytym wykształceniu, jednak zazwyczaj nie ma to w tym wypadku zbyt dużego znaczenia. Na to stanowisko nie wymaga się bowiem zwykle ukończenia konkretnych studiów – możesz próbować swoich sił w tym zawodzie nawet już po ukończeniu szkoły średniej (czy równoważnej).

| 7 ciekawych prac po szkole średniej

Oczywiście jeśli uczestniczyłeś w jakiegokolwiek typu kursach – z zakresu finansów, technik sprzedażowych czy ogólnie pojętego handlu – koniecznie o tym wspomnij. Pamiętaj też o uwzględnieniu w tej rubryce różnych szkoleń z dziedziny motoryzacji, jeśli masz takie za sobą. Jeżeli jednak nie – nic się nie martw! Gros wiedzy i tak zdobędziesz w praktyce, a większość salonów prowadzi też specjalne kursy doszkalające przeznaczone specjalnie dla swoich pracowników.

Sprzedawca w salonie samochodowym, CV – jak opisać swoje doświadczenie zawodowe?

W tej kwestii sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku wykształcenia. CV sprzedawcy w salonie samochodowym może zawierać już jakieś doświadczenie na takim stanowisku – ale nie musi. Każdy kiedyś zaczynał, więc jeśli dotychczas nie byłeś zatrudniony w tej funkcji, nic nie szkodzi. Opisz jednak inne prace, którymi się parałeś i które jakkolwiek wiążą się np. z handlem czy sprzedażą.

| 4 przykłady scenek sprzedażowych na rozmowie kwalifikacyjnej

Jeżeli zaś masz już udokumentowane zatrudnienie na stanowisku sprzedawcy w salonie samochodowym, opis dokładnie zakres Twoich obowiązków. Wymień, z jakimi markami miałeś okazję pracować i jakie były Twoje osiągnięcia. W sytuacji gdy możesz się poszczycić sporym doświadczeniem w tej funkcji, możesz liczyć na szybszą drogę awansu – np. na stanowisko managera ds. sprzedaży czy kierownika salonu samochodowego.

Czy znajomość języków jest ważna w CV (sprzedawca w salonie samochodowym)?

Sprzedawca w salonie samochodowym powinien umieć się porozumieć z klientem obcojęzycznym. Znajomość języka angielskiego jest więc zwykle wymagana od osób kandydujących na to stanowisko. Jeżeli znasz inny język obcy – koniecznie to opisz w CV, bo może się to okazać Twoją przewagą konkurencyjną.

| Jak opisać znajomość języków w CV?

Co robić, w sytuacji gdy Twój angielski jest tylko podstawowy (nabyty na poziomie szkoły)? Przede wszystkim nie zafałszuj poziomu jego znajomości – kłamstwo ma krótkie nogi i z pewnością kiedyś wyjdzie na jaw. Opisz to wprost, a w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej możesz dodatkowo podkreślić, że jesteś otwarty na dalszą naukę i poszerzanie swoich kompetencji językowych. Gotowość do samorozwoju to coś, co rekruterzy zdecydowanie lubią!

CV, salon samochodowy – jakie umiejętności powinien mieć sprzedawca?

Sprzedawca w salonie samochodowym z pewnością powinien umieć prowadzić samochód. Musi się znać na jego budowie, umiejętnie posługiwać się branżową technologią etc. Zazwyczaj od osoby na tym stanowisku wymaga się też znajomości podstawowych programów komputerowych (takich jak MS Office) czy narzędzi do zarządzania projektami.

| Praca okiem handlowca: Nie wystarczy „mieć gadane”

Najważniejsze jednak są tu kompetencje miękkie. Sprzedawca w salonie samochodowym w CV powinien wpisać takie swoje cechy jak komunikatywność oraz zdolności negocjacyjne i sprzedażowe. Ważne będą też zaangażowanie i entuzjazm oraz umiejętność pracy zespołowej. Ponadto w pracy na tym stanowisku przydadzą się ogłada, wysoka kultura osobista i znajomość zasad bon tonu.

Jakie zainteresowania powinien wymienić w CV sprzedawca w salonie samochodowym?

W rubryce „zainteresowania” w CV sprzedawca w salonie samochodowym powinien wpisać oczywiście… motoryzację! Co do tego nie ma w zasadzie żadnych wątpliwości, ponieważ żeby osoba zatrudniona na tym stanowisku odnosiła sukcesy, musi pracować z prawdziwą pasją. Jeżeli szczególnie interesujesz się jakąś konkretną „działką” motoryzacji, koniecznie o tym wspomnij – to ciekawy punkt wyjścia do rozmowy z rekruterem.

| Zainteresowania zawodowe – jak mówić o nich podczas rekrutacji?

Pamiętaj jednak, że na pracy świat się nie kończy. Jeżeli więc masz także hobby zupełnie niezwiązane z samochodami, nie wahaj się ich wpisać w tę rubrykę CV. Może to być jakaś dziedzina sportu, ale i np. literatura, kinematografia czy filatelistyka. Pamiętaj: nie ma gorszych i lepszych zainteresowań, najważniejsze jest to, aby pokazać, że masz w życiu pasje i potrafisz się im oddać. Właśnie to bowiem sprawia, że możesz się okazać dla rekrutera bardzo ciekawym człowiekiem!

Chcesz wiedzieć, ile zarabia sprzedawca w salonie samochodowym? Sprawdź tutaj!