Jak napisać CV na stanowisko pomoc kuchenna? Sprawdź, w jaki sposób wyeksponować najważniejsze informacje: o wykształceniu, doświadczeniu, kursach i umiejętnościach zawodowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie profesjonalny wzór CV na pomoc kucharza.
Co znajdziesz w artykule:
• Wzór CV pomoc kuchenna
• Pomoc kuchenna – co napisać w CV?
• Jak opisać doświadczenie w CV na pomoc kucharza?
• Jak przedstawić wykształcenie i umiejętności pomocy kuchennej w CV?
• Jak stworzyć CV na pomoc kuchenną bez doświadczenia?
Szukasz pracy jako pomoc kucharza? Aplikuj na Pracuj.pl!
Wzór CV pomoc kuchenna
Wzór CV pomoc kuchenna – tekst
Anna Kowalska
E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 13.12.1999
Miasto: Kraków
Doświadczenie zawodowe
01.2018 – 10.2019
Pomoc kucharza / Restauracja XYu5Dd4EeLlxK / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Przyjmowanie zamówień
Przygotowywanie potraw kuchni orientalnej
Monitorowanie stanu magazynu
Dbanie o porządek na stanowisku pracy
Współpraca z kucharzami i kelnerami
Wykształcenie
10.2015 – 06.2018
Zespół Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie
Specjalizacja: kucharz
Poziom wykształcenia: zawodowe
Znajomość języków
angielski: średni (poziom A2), niemiecki: podstawowy (poziom A1)
Umiejętności
umiejętność pracy w zespole, znajomość przepisów kulinarnych, prawo jazdy kat. B
Zainteresowania
dietetyka, jogging, pływanie
Pomoc kuchenna – co napisać w CV?
Przygotowując CV pomocy kucharza, warto zadbać przede wszystkim o wyeksponowanie tych informacji, których pracodawca na pewno będzie szukał w pierwszej kolejności. Dobrze jest więc zacząć od uważnego przeczytania ogłoszenia rekrutacyjnego i wyłapania kluczowych sformułowań, a następnie użyć ich w dokumencie. Przykład? W CV pomocy kuchennej z pewnością powinno się znaleźć hasło „ważna książeczka sanitarno-epidemiologiczna”. Ponadto jeśli firma wymaga np. co najmniej 2-letniego doświadczenia, możesz dopisać to wyraźnie pod datami zatrudnienia (patrz wzór wyżej). Podczas pisania CV myśl o odbiorcy i staraj się ułatwiać mu zadanie – dzięki temu zwiększasz szansę na to, że Twoja aplikacja od razu wpadnie mu w oko!
| 6 nieoczywistych błędów w CV. Sprawdź, czy ich nie popełniasz!
Jak opisać doświadczenie w CV na pomoc kucharza?
Doświadczenie w CV pomocy kuchennej to zdecydowanie punkt, przy którym rekruter zatrzyma się na dłużej. Wypisz tu nazwy byłych pracodawców oraz wskaż okresy zatrudnienia. Szczególną uwagę poświęć opisowi obowiązków – najlepiej zrobić to w punktach, które w miarę możliwości powinny odzwierciedlać oczekiwania zawarte w ogłoszeniu o pracy. Wypunktowanie zadań sprawia, że CV jest bardziej czytelne, niż gdybyś pisał litym tekstem i pełnymi zdaniami.
Oprócz obowiązków typowych dla stanowiska pomocy kucharza możesz dodać wszystko, co potencjalnie będzie miało wartość dla pracodawcy, np. obsługę specyficznych maszyn czy doświadczenie przy przygotowywaniu jakiegoś szczególnego rodzaju dań. Jeśli jednak nic takiego nie miało miejsca, nie wymyślaj i nie wydłużaj na siłę tej rubryki w CV.
| 7 zawodów dla osób uzdolnionych kulinarnie
Jak przedstawić wykształcenie i umiejętności pomocy kuchennej w CV?
Niezależnie od tego, czy kształciłeś się do zawodu kucharza, czy praca w gastronomii ma być dla Ciebie zajęciem przejściowym, np. na czas studiów, w Twoim CV pomocy kuchennej obowiązkowo musi się znaleźć sekcja z informacjami o wykształceniu. Podaj w niej ukończone szkoły i daty rozpoczęcia i zakończenia nauki. Jeśli możesz pochwalić się uczęszczaniem do klasy o profilu gastronomicznym lub dyplomami specjalistycznych kursów, np. cukierniczych, zrób to. Jeśli nie – nie wdawaj się w zbędne szczegóły i postaw na opis umiejętności. Tzw. kompetencje miękkie są ważne w każdej pracy, a w kuchni, gdzie konieczna jest sprawna praca zespołowa, to absolutny must have!
| Plusy i minusy pracy w gastronomii
W sekcji umiejętności możesz również wpisać takie informacje jak prawo jazdy, znajomość alergenów pokarmowych czy dekoracji deserów. Im więcej interesujących konkretów, tym lepiej. Staraj się jednak unikać przegadania lub pustosłowia.
Choć znajomość języków obcych w kuchni nie jest tak kluczowa jak w bezpośredniej obsłudze klienta na sali, to jeśli sprawnie posługujesz się angielskim lub innym językiem, zawsze warto o tym napisać. Być może w obecnym zespole jest ktoś, z kim łatwiej będzie się dzięki temu komunikować? Poza tym wpływa to na całościowy pozytywny odbiór Twojej kandydatury.
| 9 umiejętności, jakimi powinien odznaczać się kucharz
Jak stworzyć CV na pomoc kuchenną bez doświadczenia?
Pomoc kucharza to stanowisko, na które często aplikują osoby bez doświadczenia – jest ono w końcu z definicji wstępem do kariery w gastronomii. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Co napisać w CV na pomoc kuchenną, jeśli to Twoja pierwsza praca w tej branży? W takim wypadku koniecznie dodaj informacje o odbytych praktykach – możesz załączyć też referencje czy opinię z miejsca, w którym je odbywałeś.
Postaw również na wyeksponowanie w CV umiejętności. Jeżeli masz doświadczenia zawodowe z innych dziedzin, choćby odległych, jak call center czy rozdawanie ulotek, wskaż, jakie umiejętności zdobyte w poprzednich pracach możesz wykorzystać w kuchni. Choć na pierwszy rzut oka nie jest to oczywiste, komunikatywność, wytrzymałość fizyczna czy umiejętność pracy pod presją czasu to bardzo poszukiwane cechy w CV kandydatów na pomoc kuchenną.
| Czego Cię nauczy praca w kawiarni lub restauracji?
A co zrobić, jeżeli nie masz żadnych wcześniejszych doświadczeń, a Twoje wykształcenie nie jest związane z gastronomią? Dobrym pomysłem może być stworzenie krótkiego (1-2 zdania) wstępu do CV, w którym napiszesz wprost, że szukasz pierwszego zatrudnienia i przedstawisz swoją motywację do pracy jako pomoc kuchenna. Nie ma się czego obawiać, w końcu każdy kiedyś zaczynał!
Interesuje Cię praca w gastronomii? Sprawdź zarobki pomocy kucharza