11.05.2021 | 3 min czytania

Wzór CV optyk

11.05.2021 | 3 min czytania

Jak powinno wyglądać profesjonalne CV optyka? Podkreśl w nim swoje doświadczenie zawodowe i kwalifikacje do wykonywania pracy związanej z opieką zdrowotną. Wypisz również swoje najważniejsze umiejętności (np. przeprowadzanie komputerowego badania wzorku). O czym jeszcze wspomnieć w aplikacji, aby otrzymać pracę na wymarzonym stanowisku? Z myślą o Tobie przygotowaliśmy gotowy wzór CV dla optyka!

Co znajdziesz w artykule:

• Wzór CV optyk
• Jak opisać doświadczenie w CV optyka?
• Optyk – CV: rubryka wykształcenie – o czym w niej wspomnieć?
• Umiejętności w CV optyka – jakimi kompetencjami pochwalić się w życiorysie?

Szukasz pracy jako optyk? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV optyk

Wzór CV optyk

Wzór CV optyk – tekst:

Anna Kowalska

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 12.09.1989
Miasto: Warszawa

Doświadczenie zawodowe
09.2017 – obecnie
Optyk / Salon A9cBdv5YzUz8Ff2W / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Wykonywanie okularów korekcyjnych
Sprzedaż okularów, soczewek i akcesoriów optycznych

01.2011 – 08.2016
Optyk / Firma Xt5ZzVr7LzZ5T / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Przeprowadzanie komputerowych badań wzroku
Naprawianie przyrządów optycznych
Kontrola stanów magazynowych

Wykształcenie
09.2008 – 06.2010
Collegium Szkoła Służb Medycznych w Warszawie
Specjalizacja: technik optyk
Poziom wykształcenia: średnie

Znajomość języków
angielski: średnio zaawansowany (poziom B2)

Szkolenia, kursy, certyfikaty
01.2019
Szkolenie: Techniki sprzedażowe i negocjacyjne
Organizator: Firma YzS3PrrD1Sx
10.2018
Szkolenie: Profesjonalna i skuteczna obsługa klienta
Organizator: Firma YzS3PrrD1Sx

Umiejętności
umiejętności sprzedażowe, prawo jazdy kat. B, umiejętność pracy w zespole

Zainteresowania
historia medycyny, ceramika

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak opisać doświadczenie w CV optyka?

Chcesz stworzyć profesjonalne CV dla optyka? Zacznij od tego, aby dokładnie opisać swoje doświadczenie w zawodzie. Im jest ono bogatsze, tym lepiej! Rekruterzy szukają wykwalifikowanych fachowców i zależy im na tym, by zatrudniony przez nich pracownik mógł je wykorzystać w nowym miejscu pracy. Jeżeli już pracowałeś w salonach optycznych, wymień ich nazwę, okres zatrudnienia i nie zapomnij wypisać (np. w punktach) krótkich opisów stanowiska.

| Jak pracodawca ocenia Twoje doświadczenie w CV?

Mogą to być m.in.:

• wykonywanie okularów korekcyjnych zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty,
• naprawa i konserwacja okularów,
• obsługa sprzętu optycznego,
• sprzedaż soczewek, okularów i akcesoriów korekcyjnych oraz pomoc w ich doborze,
• przeprowadzanie komputerowych badań wzroku.

Warto również wspomnieć o kontakcie z klientem czy doświadczeniu w projektowaniu oprawek na jego życzenie. Masz na koncie kilka miejsc pracy? Na pierwszej pozycji umieść aktualny lub ostatni salon optyczny, w którym pracowałeś – zrób to w kolejności odwrotnie chronologicznej.

Optyk – CV: rubryka wykształcenie – o czym w niej wspomnieć?

Zasadniczo, aby móc wykonywać zawód optyka, wystarczy wykształcenie zdobyte w profilowanym technikum lub szkole policealnej. Jeżeli poszedłeś o krok dalej i ukończyłeś studia inżynierskie, Twoje możliwości są o wiele większe niż tylko praca w salonie optycznym. Po studiach wyższych możesz pracować np. w zakładach produkcyjnych związanych z szeroko pojętą korekcją wzroku. W rubryce z wykształceniem musisz zatem wypisać nazwy ukończonych szkół lub uczelni oraz najlepiej datę otrzymania dyplomu zawodowego. Przyszły pracodawca musi wiedzieć, czy masz do tego odpowiednie kwalifikacje. Ukończyłeś kursy stacjonarne lub szkolenia online? Nie zapomnij wypisać ich w oddzielnej sekcji. Rekruter na pewno zwróci na nie uwagę.

| Z walizką różnorodności na rozmowę o pracę

Jeżeli wcześniej pracowałeś w zupełnie innym zawodzie, a po jakimś czasie przebranżowiłeś się i poszerzyłeś swoje kompetencje, nie bój się wspomnieć o tym w swoim CV! Dla pracodawcy to znak, że rozwijasz się i myślisz o swojej karierze w nieszablonowy sposób. To tylko dowodzi, że jesteś osobą odważną, otwartą, a współpraca z Tobą może być wartością dodaną dla firmy. Możesz bowiem wykorzystać w salonie optycznym swoje wcześniejsze doświadczenie – np. to z pracy w sprzedaży, marketingu czy innej branży – kompletnie niezwiązanej z optyką.

Umiejętności w CV optyka – jakimi kompetencjami pochwalić się w życiorysie?

W CV optyka nie może zabraknąć sekcji z umiejętnościami. Tworząc ją, wypisz swoje kompetencje twarde i miękkie, którymi posługujesz się na co dzień. Podkreśl, że jesteś osobą o wyjątkowo dobrze rozwiniętej precyzji i doskonałej kondycji psychofizycznej, zatem żmudna i niekiedy misterna praca przy naprawie okularów nie będzie stanowiła dla Ciebie problemu. Pokaż, że posiadasz interdyscyplinarną wiedzę, a cierpliwość, dokładność czy umiejętność nawiązywania kontaktu z klientem, miła aparycja oraz kultura osobista to Twoje drugie imię.

| 7 powodów, dla których kłamstwo w CV nie popłaca

Zaznacz, że potrafisz obsługiwać sprzęty biurowe i pakiet MS Office. Jeżeli mówisz w językach obcych, określ stopień ich znajomości. Może to być kluczowe dla danego pracodawcy, gdyż większość producentów okularów i soczewek to zagraniczni kontrahenci. A może starasz się o posadę w międzynarodowej firmie z zagranicznym kapitałem – np. angielskim lub niemieckim? W takim przypadku warto stworzyć wzór CV optyka właśnie w tych językach. I na koniec cenna wskazówka – pamiętaj, że wszystkie informacje, które wypisujesz w swoim CV, muszą być prawdziwe. Może się zdarzyć, że na rozmowie kwalifikacyjnej rekruter w sprytny sposób wszystko zweryfikuje.

Jesteś zainteresowany pracą jako optyk?
Zarobki oferowane na różnych stanowiskach znajdziesz tutaj!