07.01.2021 | 5 min czytania

Wzór CV kierownik sprzedaży

07.01.2021 | 5 min czytania

Sprawdź, jak powinno wyglądać profesjonalne CV kierownika sprzedaży. Opisz w nim swoje największe osiągnięcia i podkreśl, że masz odpowiednie doświadczenie, aby zarządzać zespołem pracowników. Podpowiemy Ci, w jaki sposób przekonać przyszłego pracodawcę, aby właśnie Ciebie zatrudnił na to stanowisko.

Co znajdziesz w artykule?

Wzór CV kierownik sprzedaży
Kierownik sprzedaży: doświadczenie w CV – jak je opisać?
Kierownik działu sprzedaży – wykształcenie, które pozwoli Ci zdobyć posadę
Kierownik sprzedaży – umiejętności, o których powinieneś wspomnieć w CV
CV po angielsku: kierownik sprzedaży w międzynarodowej firmie

Szukasz pracy jako kierownik sprzedaży? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV kierownik sprzedaży

Wzór CV kierownik sprzedaży

Wzór CV kierownik sprzedaży – tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 19.07.1976
Miasto: Kielce

Doświadczenie zawodowe
01.2017 – obecnie
Kierownik sprzedaży / Firma XX5YJx4fLLs3P / Kielce
Krótki opis stanowiska:
Nadzór nad realizacją strategii sprzedażowej
Zarządzanie 15-osobowym zespołem
Prowadzenie szkoleń dla pracowników
Przygotowywanie raportów, zarządzanie budżetem
Reprezentowanie firmy na wydarzeniach branżowych

Wykształcenie
10.1995 – 06.2000
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Kierunek: zarządzanie
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C1), francuski: średnio zaawansowany (poziom B1)

Szkolenia, kursy, certyfikaty
03.2019
Szkolenie: Prezentacje biznesowe
Organizator: Firma 1xX1Ffw9ZY7X

Umiejętności
obsługa MS Office (poziom zaawansowany), umiejętności analityczne i negocjacyjne, prawo jazdy kat. B

Zainteresowania
żeglarstwo, jazda na nartach

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Kierownik sprzedaży: doświadczenie w CV – jak je opisać?

Przykładowe CV kierownika sprzedaży to dokument, w którym już w pierwszej rubryce powinno zostać mocno zaakcentowane Twoje doświadczenie zawodowe. Najlepiej opisać je chronologicznie i zacząć od ostatniego miejsca pracy. Przy listowaniu poszczególnych momentów ze ścieżki zawodowej, warto pamiętać o tym, aby dodać dosłownie kilka słów o rodzaju obowiązków, jakie do tej pory wykonywałeś.

Niezależnie od tego, w której branży działasz (np. FMCG, logistycznej, motoryzacyjnej) możesz wspomnieć np. o zarządzaniu podległym Ci zespołem, prowadzeniu szkoleń dla pracowników, reprezentowaniu firmy na branżowych wydarzeniach czy o nadzorze nad realizacją założeń sprzedażowych. W tej sekcji napisz również o ewentualnych osiągnięciach, które są na Twoim koncie. Jeśli przez kilka miesięcy udawało Ci się wyrobić określone normy sprzedażowe lub przysłużyłeś się do wzrostu sprzedaży w ciągu roku o kilka ładnych procent, możesz się tym pochwalić. Na pewno przyszły pracodawca zwróci uwagę na tego typu informacje, które mogą być dla Ciebie wartością dodaną w trakcie rekrutacji.

| Chcesz przebierać w ofertach? Pracuj w sprzedaży!

Kierownik działu sprzedaży – wykształcenie, które pozwoli Ci zdobyć pracę

Zaraz pod Twoimi danymi osobowymi należy umieścić sekcję z wykształceniem. Wypisz w niej daty rozpoczęcia i ukończenia studiów wyższych albo szkoły średniej, np. technikum. Na stanowisku kierownika sprzedaży mile widziane są kierunki wyższe związane z ekonomią, marketingiem oraz zarządzaniem, ale oczywiście nie jest to żelazną regułą.

Jeśli na Twoim koncie są jakiekolwiek kursy lub szkolenia, np. z różnych technik sprzedaży, dzięki którym rozwinąłeś swoje kompetencje pracownicze, koniecznie wymień te najważniejsze. Rekruter często zwraca na nie uwagę, a dodatkowe umiejętności pokazują, że jesteś otwarty na wiedzę i szukasz metod na jej zgłębianie – a to kolejny plus dla Ciebie!

| 10 książek, które warto przeczytać, aby rozwijać umiejętności sprzedażowe

Kierownik działu sprzedaży – umiejętności, o których powinieneś wspomnieć w CV

W CV kierownika działu sprzedaży musisz pokazać, że jesteś odpowiednią osobą, by piastować to stanowisko. Wykaż, że cechuje Cię duża komunikatywność, samodzielność oraz zaangażowanie w pracę. Jeśli jesteś dobrym negocjatorem, potrafisz zarządzać ludźmi i jesteś odporny na stres, koniecznie to zaznacz w swojej aplikacji.

Twoim atutem mogą być też analityczne myślenie i zdolności negocjacyjne. Zawsze mile widziane są znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości, przepisów prawa podatkowego i handlowego, a także doświadczenie w sprzedaży. W CV kierownika sprzedaży ważne będą również kompetencje twarde, które znacznie ułatwiają wykonywanie zadań na danym stanowisku. We wzorze curriculum vitae warto wypisać m.in. obsługę komputera i pakietu MS Office czy posiadanie prawa jazdy kategorii B.

| Kierownik – jakie umiejętności powinien rozwijać?

CV po angielsku: kierownik sprzedaży w międzynarodowej firmie

Jeśli planujesz karierę zawodową na rynku międzynarodowym, warto przygotować CV kierownika sprzedaży po angielsku. Oczywiście znajomość innych języków obcych jest zawsze mile widziana. Dla przyszłego pracodawcy to znak, że po zatrudnieniu może Ci zaoferować np. kursy doszkalające, dzięki czemu na swoim pokładzie będzie miał poliglotę, który pomoże rozwijać kontakty z zagranicznymi handlowcami. Pamiętaj jednak, że kłamstwo w CV nigdy nie popłaca, dlatego wpisz faktyczny stan znajomości danego języka. Lepiej nie zawyżaj swojego poziomu, bo rekruter może to sprawdzić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Jesteś zainteresowany pracą jako kierownik sprzedaży?
Zarobki oferowane na różnych stanowiskach znajdziesz tutaj!