17.01.2021 | 5 min czytania

Wzór CV inżynier jakości

17.01.2021 | 5 min czytania

W swoim CV inżynier jakości powinien pokazać się jako osoba znająca odpowiednie procedury i systemy kontroli jakości. Bardzo ważne są też m.in. komunikatywność i umiejętność pracy w zespole. Od osoby na tym stanowisku zwykle wymaga się także wykształcenia technicznego. Zobacz wzór CV inżyniera jakości!

Co znajdziesz w artykule?

Wzór CV – inżynier jakości
Jak ma opisać swoje doświadczenie zawodowe w CV inżynier jakości?
CV inżyniera jakości – co powinno się znaleźć w rubryce „wykształcenie”?
Jakie umiejętności ma wpisać w CV inżynier jakości?
Jakie zainteresowania będą dobrze wyglądać w CV inżyniera jakości?

Szukasz pracy jako inżynier jakości? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV – inżynier jakości

Przykładowe CV – inżynier jakości

Inżynier jakości – CV: tekst

Anna Kowalska

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 11.04.1981
Miasto: Poznań

Doświadczenie zawodowe
01.2008 – 10.2019
Inżynier jakości / Firma Gt5Yr7De7EdDXx / Poznań
Krótki opis stanowiska:
Analizowanie wskaźników jakościowych
Prowadzenie audytów wewnętrznych
Nadzór nad wdrażaniem procedur i realizacją rekomendacji
Przygotowywanie raportów, prowadzenie dokumentacji jakościowej

09.2005 – 09.2007
Młodszy inżynier jakości / Firma 8VXx7a7vBc3CcP / Poznań

Wykształcenie
10.2000 – 06.2005
Politechnika Poznańska
Kierunek: zarządzanie i inżynieria produkcji
Poziom wykształcenia: magister inżynier

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C1), rosyjski: zaawansowany (poziom C1)

Umiejętności
umiejętność czytania rysunku technicznego, znajomość ISO 9001, posługiwanie się narzędziami pomiarowymi, umiejętność pracy w zespole

Zainteresowania
nordic walking, gra w szachy

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak ma opisać swoje doświadczenie zawodowe w CV inżynier jakości?

Zasadniczo uznaje się, że osoby mające już doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym w jakiś sposób z produkcją (a szczególnie z kontrolą jej jakości i wprowadzaniem niezbędnych korekt) zyskują znacznie większe szanse na zatrudnienie jako inżynier jakości. Jeśli jednak dotychczas zajmowałeś się czymś zupełnie innym, teraz zaś chcesz się przebranżowić – też masz spore szanse.

| Chcę zmienić pracę. Pierwszy krok to pewność siebie

Zastanów się: może np. brałeś udział w jakichś projektach, w których należało się trzymać odpowiednich procedur, a na koniec zdać sprawozdanie z przebiegu i efektów prac? Tak naprawdę to już zajęcie zbliżone do niektórych zadań z zakresu obowiązków inżyniera jakości – koniecznie więc opisz to w rubryce „doświadczenie”. Uwzględnij tu też zatrudnienie na stanowiskach, na których zajmowałeś się np. kontaktem z klientem czy organizacją pracy zespołowej. Takie doświadczenie mogło bowiem wyrobić w Tobie umiejętności, które są cenne w pracy na stanowisku inżyniera jakości.

CV inżyniera jakości – co powinno się znaleźć w rubryce „wykształcenie”?

Od inżyniera jakości zazwyczaj wymaga się wykształcenia wyższego technicznego. Niektóre uczelnie oferują specjalizacje związane stricte z zarządzaniem jakością – to oczywiście wybór idealny. Istnieje też dość szeroka gama ofert studiów podyplomowych z tego zakresu, więc jeśli masz jakieś za sobą, koniecznie to uwzględnij w tej rubryce. Niemniej tytuł inżyniera uzyskany na innych kierunkach również daje Ci zwykle podstawową wiedzę na tematy konstrukcyjne i techniczne – co jest niezbędne w pracy przy kontroli jakości.

| Kierunki techniczne: popularne, pewne i perspektywiczne

W tym punkcie warto też wpisać wszelkie kursy doszkalające, w których brałeś udział. Mogą one być związane z inżynierią czy systemami produkcyjnymi, ale równie interesujące dla pracodawcy mogą się okazać szkolenia z zakresu np. obsługi klienta. Wpisz tu więc także te kursy, które były ukierunkowane na zdobycie odpowiedniej wiedzy rozwijającej Twoje kompetencje miękkie.

Jakie umiejętności ma wpisać w CV inżynier jakości?

Przede wszystkim inżynier jakości powinien uwzględnić w CV umiejętność władania językami obcymi – znajduje się na to osobna rubryka. Angielski to niezbędna podstawa w pracy na tym stanowisku. Równie ważne są takie umiejętności jak np. znajomość poszczególnych norm jakości, systemu SAP, zasad przeprowadzania audytów czy procedur sporządzania sprawozdań etc. Jeśli znasz jakieś narzędzia pomiarowe – koniecznie wymień konkretne z nich.

| Jak rozpoznać swoje umiejętności?

W rubryce „umiejętności” w CV inżyniera jakości dobrze będą wyglądać także dokładność i sumienność oraz komunikatywność. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi też potrafić zarówno współpracować z innymi ludźmi, jak i wykazywać się samodzielnością w działaniu. Pożądaną przez rekruterów umiejętnością inżyniera jakości jest też zdolność myślenia analitycznego.

Jakie zainteresowania będą dobrze wyglądać w CV inżyniera jakości?

Jeśli masz zainteresowania powiązane z szeroko pojętą inżynierią – oczywiście je tu opisz, nawet jeżeli odbiegają one mocno od branży, w której działasz. W ten bowiem sposób pokażesz przyszłemu pracodawcy, że masz szerokie horyzonty i znasz się dobrze na czymś więcej niż tylko pracy. Nie bój się, że takie hobby może się okazać zbyt sztampowe w CV inżyniera jakości. Na pewno jest jakaś dziedzina, która szczególnie Cię interesuje i o której możesz opowiadać z ogromną pasją.

| „5 powodów, dla których moje hobby pomaga w karierze”

A co jeśli Twoje „życie po pracy” jest zupełnie niezwiązane z tym, czym zajmujesz się zawodowo? Nie ma problemu! Współcześni pracodawcy cenią sobie ludzi, którzy umieją utrzymać work–life balance i z zaangażowaniem oddać się innym zajęciom. Jeśli więc nurkujesz czy jeździsz konno, zbierasz stare monety czy kochasz gry komputerowe – nie wahaj się i opisz swoje hobby. Im bardziej przyciągnie ono wzrok rekrutera, tym większa szansa, że podejmie on temat Twoich pasji, a wtedy rozmowa może nabrać emocji i tempa – dzięki czemu zrobisz jeszcze korzystniejsze wrażenie!

Chcesz pracować jako inżynier jakości?
Zarobki na tym stanowisku sprawdzisz tutaj!