16.07.2021 | 3 min czytania

Wzór CV inżynier elektryk

16.07.2021 | 3 min czytania

Jak powinno wyglądać profesjonalne CV inżyniera elektryka? Pokaż w nim swoje doświadczenie i umiejętności, a także wypisz nazwy kursów, uprawnień i uczelni, które nadały Ci tytuł naukowy. Pochwal się znajomością programów i kompetencjami zdobywanymi w poprzednich miejscach pracy. Zobacz, jak wygląda wzór CV inżyniera elektryka.

Co znajdziesz w artykule:

• Wzór CV inżynier elektryk
• Jak pokazać doświadczenie zawodowe w CV inżyniera elektryka?
• CV inżyniera elektryka – w jaki sposób opisać swoje wykształcenie?
• Praktyczne umiejętności w CV inżyniera elektryka – czym warto się pochwalić?
• Inżynier elektryk – CV po angielsku: jak je dobrze napisać?

Szukasz pracy jako inżynier elektryk? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV inżynier elektryk

Wzór CV inżynier elektryk

Wzór CV inżynier elektryk – tekst:

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 03.10.1987
Miasto: Warszawa

Doświadczenie zawodowe
10.2019 - obecnie
Inżynier elektryk / Firma U3DwS9JlF9Dr9Hh / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Przygotowywanie kosztorysu projektu
Analiza rynku i konkurencji

09.2011 – 09.2019
Inżynier elektryk / Firma Cx8G3GWh4DdK9LlY / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Tworzenie schematów elektrycznych
Przygotowywanie dokumentacji technicznej

Wykształcenie
10.2006 - 06.2011
Politechnika Warszawska
Kierunek: elektrotechnika
Poziom wykształcenia: magister inżynier

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C1), niemiecki: zaawansowany (poziom C1), rosyjski: podstawowy

Umiejętności
biegła obsługa AutoCAD, ELCAD, uprawnienia SEP do 1kV, umiejętność planowania

Zainteresowania
rysowanie komiksów

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak pokazać doświadczenie zawodowe w CV inżyniera elektryka?

Przygotowując wzór CV inżyniera elektryka, pamiętaj, że doświadczenie zawodowe to podstawa. Rekruterzy i przyszli pracodawcy cenią sobie fachowców i specjalistów w danej dziedzinie. Dlatego to właśnie ta rubryka może zadecydować o tym, czy otrzymasz wymarzoną posadę. Swoją drogę w karierze przedstaw w taki sposób, aby zyskać przewagę nad innymi kandydatami. Wypisz chronologicznie stanowiska, które piastujesz lub piastowa. Sekcję możesz podzielić na dwie części – obowiązki i osiągnięcia. Operuj liczbami. Jeżeli np. po Twojej rekomendacji zmodyfikowania instalacji elektrycznej z tradycyjnej na energooszczędną koszty produkcji zmniejszyły się o 20%, zaznacz swój sukces w CV.

| Plusy i minusy pracy w budownictwie

Koniecznie dodaj informację, od kiedy pracujesz w zawodzie, i krótko opisz to, czym się zajmowałeś – np. przygotowywaniem kosztorysu projektów, analizą rynku i konkurencyjnych firm z branży, tworzeniem schematów elektrycznych czy przygotowywaniem dokumentacji technicznej. Masz doświadczenie w projektach związanych z budownictwem przemysłowym? Nie zapomnij tego dodać do CV!

CV inżyniera elektryka – w jaki sposób opisać swoje wykształcenie?

Technikum elektryczne lub szkoła zawodowa ze zdanym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje uprawniają do pracy w zawodzie, dlatego warto napisać o szkole, którą ukończyłeś. Może to być ważna informacja, jeżeli już wcześniej udało Ci się pracować po odbyciu praktyk. W CV inżyniera elektryka nie może zabraknąć informacji o studiach wyższych i nazwie uczelni, która przyznała Ci ten tytuł naukowy.

Jeżeli ukończyłeś kursy doszkalające lub jakiekolwiek studia podyplomowe, warto ująć je w dodatkowej rubryce. Dla pracodawcy do znak, że cały czas doskonalisz swoje umiejętności i rozwijasz zainteresowania.

| Zainteresowania zawodowe – jak mówić o nich podczas rekrutacji?

Praktyczne umiejętności w CV inżyniera elektryka – czym warto się pochwalić?

W CV inżyniera elektryka nie może zabraknąć Twoich umiejętności. Tworząc tę sekcję, koniecznie wypisz wszystkie programy, z których na co dzień korzystasz (np. AutoCAD, REVIT, AVEVE PDMS czy ELCAD). Możesz także dodać poziom ich znajomości – np. zaawansowany czy bardzo dobry. Wylistuj także wszystkie uprawnienia, które posiadasz (np. SEP do 1kV), i podkreśl, że potrafisz doskonale projektować oraz nadzorować wykonawstwo sieci i systemów elektroenergetycznych.

Oprócz typowo branżowych kompetencji warto pochwalić się umiejętnościami miękkimi. Jasno zakomunikuj, że umiesz pracować w zespole, dobrze radzisz sobie ze stresem i samodzielnie rozwiązujesz napotkane problemy. Wspomnij o doskonałej organizacji własnej pracy, systematyczności, umiejętności ustalania priorytetów czy rzetelnym podejściu do obowiązków. Jeżeli Twoi poprzedni pracodawcy wystawili Ci pochlebne referencje, które potwierdzają powyższe kompetencje, możesz także dołączyć je do swojej aplikacji, by zwiększyć szansę na zatrudnienie.

| Zawody blue collar najbardziej pożądane na rynku pracy

Inżynier elektryk – CV po angielsku: jak je dobrze napisać?

Starasz się o posadę w międzynarodowej firmie? Pomyśl o stworzeniu CV po angielsku. Możesz dołączyć dwie wersje aplikacji (polską i angielską) i przesłać je do potencjalnego pracodawcy. Nie idź jednak na łatwiznę i nie tłumacz polskiego tekstu w translatorze Google. Słownik polsko-angielski może różne zwroty przetłumaczyć zbyt dosłownie i Twój English przerodzi się w Ponglish. Lepiej unikać błędów językowych – bo to od razu może Cię skreślić z listy potencjalnych kandydatów.

| Interview. Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – jak się do niej przygotować?

Znasz również inne języki? Wypisz je i pokaż, że jesteś prawdziwym poliglotą. Pamiętaj jednak, aby nie przekłamywać rzeczywistości. Podczas rekrutacji możesz zostać poproszony o to, aby rozwinąć to, co zawarłeś w CV właśnie w obcym języku, którego znajomość zadeklarowałeś.

Interesuje Cię praca w budownictwie?
Zarobki oferowane na różnych stanowiskach znajdziesz tutaj!