20.04.2021 | 5 min czytania

Wzór CV dyrektor operacyjny

20.04.2021 | 5 min czytania

Jak ma napisać CV dyrektor operacyjny, żeby zwiększyć szanse na zatrudnienie? Warto pochwalić się bogatym wykształceniem i doświadczeniem oraz wymienić swoje sukcesy. Pokaż też, że jesteś osobą odpowiedzialną, masz zdolności liderskie i umiesz myśleć analitycznie. Zobacz wzór CV dyrektora operacyjnego!

Co znajdziesz w artykule?

CV dyrektor operacyjny – wzór
Jak o doświadczeniu zawodowym ma napisać dyrektor operacyjny (CV)?
Jaki opis wykształcenia powinien się znaleźć w CV dyrektora operacyjnego?
Jakie umiejętności powinien uwzględnić w CV dyrektor operacyjny?
Zainteresowania – jakie będą dobrze się prezentować w CV dyrektora operacyjnego?

Znajdź oferty pracy jako dyrektor finansowy na Pracuj.pl!

CV dyrektor operacyjny – wzór

CV dyrektor operacyjny – wzór

Dyrektor operacyjny – CV wzór [tekst]

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 13.05.1971
Miasto: Warszawa

Doświadczenie zawodowe
01.2017 - obecnie
Dyrektor operacyjny / Firma WSPx10YdD6TrR / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Zarządzanie 40-osobowym zespołem
Współtworzenie strategii biznesowej
Nadzór nad projektami IT
Reprezentowanie firmy podczas wydarzeń branżowych

Wykształcenie
09.2014 – 06.2016
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Kierunek: MBA IT
Poziom wykształcenia: magister

10.1990 - 06.1995
Uniwersytet Warszawski
Kierunek: informatyka
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C2), niemiecki: średnio zaawansowany (poziom B1)

Umiejętności
PRINCE 2, Oracle, MS Excel (poziom zaawansowany), umiejętności analityczne i organizacyjne

Zainteresowania
gra w squasha

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak o doświadczeniu zawodowym ma napisać dyrektor operacyjny (CV)?

Aby dostać pracę jako dyrektor operacyjny (COO), musisz mieć już pewne doświadczenie w pracy na tym – lub podobnym – stanowisku. Tak odpowiedzialnej funkcji (określanej nawet mianem „prawej ręki CEO”) nie oddaje się bowiem komuś, kto nie ma wystarczającej wiedzy i umiejętności popartych wieloletnią praktyką. Dyrektor operacyjny w CV musi więc opisać wszystkie firmy, w których pracował w funkcji zarządzającej czy decyzyjnej – niekoniecznie jako właśnie COO, ale choćby jako kierownik o szerokich uprawnieniach.

| Jak być skutecznym e-liderem?

Zakres obowiązków dyrektora operacyjnego jest bardzo szeroki i zależy od konkretnych wymogów przypisanych temu stanowisku w danej firmie. Ważne jest więc dość szczegółowe rozpisanie tego, jakie zadania były przed Tobą postawione i co dokładnie robiłeś. Jeżeli byłeś zatrudniony w innej funkcji (np. managera czy lidera zespołu), ale Twoje obowiązki częściowo pokrywały się z tymi przypisanymi zwykle dyrektorowi operacyjnemu – także wspomnij o tym w swoim CV. Interesująco będzie tu też wyglądało doświadczenie związane z szeroko pojętą informatyką – może to stanowić istotną przewagę nad konkurentami!

Jaki opis wykształcenia powinien się znaleźć w CV dyrektora operacyjnego?

Dyrektor operacyjny w CV musi szczegółowo opisać zdobyte wykształcenie. Powinien on mieć ukończoną szkołę wyższą – najlepiej na kierunkach ekonomicznych, biznesowych etc. Ważne tu są także wszelkie studia podyplomowe czy certyfikowane szkolenia – m.in. z zakresu marketingu i zarządzania, finansów, administracji, informatyki etc. Dyrektor operacyjny powinien też mieć udokumentowane zdobycie wiedzy związanej z funkcjonowaniem firm na rynku.

| 5 zawodów po kierunkach ekonomiczno-biznesowych

Oczywiście w rubryce „wykształcenie” możesz także zawrzeć informacje o odbytych wszelkich kursach rozwijających Twoje kompetencje miękkie. Koniecznie wpisz tu też wykształcenie dokumentujące znajomość języków obcych – mają one w tej pracy niesłychanie duże znaczenie! W tej rubryce uwzględnij więc też zdobyte certyfikaty z angielskiego oraz z innych języków obcych.

Jakie umiejętności powinien uwzględnić w CV dyrektor operacyjny?

W CV dyrektora operacyjnego z pewnością doskonale będzie się prezentować znajomość różnych metodyk zarządzania projektami (takich jak PRINCE2, ITIL), technologii z zakresu IT czy baz danych (Oracle) i etc. Warto też opisać dokładnie szeroką wiedzę o systemach funkcjonowania firm, działaniu danej branży czy konkretnych obszarów prawa.

| Kierownik – jakie umiejętności powinien rozwijać?

Niezwykle ważne w pracy na tym stanowisku są też zdolności interpersonalne i umiejętność sprawnego zarządzania ludźmi. Ponadto dyrektor operacyjny musi potrafić szybko reagować na zmiany, działać pod wpływem presji czasu i być odporny na stres. Powinien również odznaczać się zdolnościami liderskimi i charyzmą oraz mieć wśród ludzi posłuch. Opanowanie, asertywność i sprawne komunikowanie się – to kolejne umiejętności, które może wpisać w CV dyrektor operacyjny.

Zainteresowania – jakie będą dobrze się prezentować w CV dyrektora operacyjnego?

Pamiętaj jedno: jeśli tylko Twoje zainteresowania pozostają zgodne z prawem – to nie ma wśród nich lepszych ani gorszych! To, że pełnisz niezwykle odpowiedzialną funkcję dyrektora operacyjnego, bynajmniej nie znaczy, że musisz mieć równie „poważne” hobby. Pamiętaj, aby swoje pasje przedstawić bez fałszowania rzeczywistości. Rekruterzy chętnie zadadzą Ci pytania o przedmiot Twoich zainteresowań – dzięki temu bowiem są w stanie w Tobie zobaczyć człowieka z krwi i kości.

| „5 powodów, dla których moje hobby pomaga w karierze”

Co więcej, Twoje hobby mówią też coś o Tobie i pomagają rozwijać karierę. Jeśli np. uwielbiasz wspinaczkę, to najpewniej doskonale współpracujesz z partnerem w górach i potrafisz jasno, precyzyjnie się komunikować. Z kolei gdy pasjonujesz się grą w brydża, można podejrzewać, że masz świetnie wypracowane zdolności myślenia analitycznego. Podróże mogą świadczyć o otwartości na świat i znajomości języków, zaś zamiłowanie do medytacji – o umiejętności znalezienia w sobie spokoju i równowagi. Jak zatem widać, o każdym hobby można opowiedzieć w taki sposób, by nadawało Ci ono nowy, interesujący rys charakterologiczny. Spróbuj sam!

Jesteś zainteresowany pracą jako dyrektor operacyjny?
Zarobki na tym stanowisku sprawdzisz tutaj!