07.09.2021 | 5 min czytania

Wzór CV doradca podatkowy

07.09.2021 | 5 min czytania

Jak powinno wyglądać CV doradcy podatkowego? Pamiętaj, że jest to zawód zaufania publicznego, więc Twoje dokumenty muszą być nienagannie opracowane. Koniecznie wspomnij o zdanym egzaminie MF. Pochwal się też m.in. takimi umiejętnościami jak skrupulatność i uczciwość. Sprawdź, co powinien mieć w CV doradca podatkowy!

Co znajdziesz w artykule?

• Doradca podatkowy – CV wzór
• Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV doradcy podatkowego?
• Doradca podatkowy: CV, rubryka „wykształcenie” – co powinna zawierać?
• Jakie umiejętności dobrze wyglądają w CV doradcy podatkowego?
• Jakie zainteresowania ma wpisać doradca podatkowy w CV?

Doradca podatkowy – CV wzór

Przykładowe CV – doradca podatkowy

CV doradca podatkowy – wzór: tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 12.08.1976
Miasto: Kraków

Doświadczenie zawodowe
01.2017 - obecnie
Doradca podatkowy / Firma D3xlAbC7SftRLwL5 / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Doradztwo prawne w zakresie CIT, VAT, PCC
Przygotowywanie opinii prawnych
Bieżąca analiza przepisów, weryfikacja umów
Współpraca z działem księgowości

Wykształcenie
10.1995 – 06.2000
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek: prawo
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C2), niemiecki: zaawansowany (poziom C1)

Umiejętności
uprawnienia doradcy podatkowego, biegła obsługa MS Office, analityczne myślenie, umiejętność pracy w zespole

Zainteresowania
literatura faktu, jogging

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV doradcy podatkowego?

Nawet jeśli jesteś osobą początkującą na drodze doradcy podatkowego, z pewnością masz już odbyte 6-miesięczne praktyki zawodowe. Stanowi to bowiem warunek konieczny do tego, aby zostać wpisanym na oficjalną listę przedstawicieli tego zawodu. Koniecznie więc wspomnij, w jakich spółkach czy kancelariach odbywałeś te praktyki. Wyszczególnij też dokładnie, jaki był zakres Twoich zadań i czego się tam nauczyłeś. Jeżeli to na razie jedyne Twoje doświadczenie zawodowe – kluczowe będzie pokazanie, że podczas praktyk istotnie nauczyłeś się podstaw pracy na tym stanowisku.

| Praktyki i staże. Jak o nich pisać w CV i mówić podczas rekrutacji?

Natomiast jeśli nie jesteś już nowicjuszem i byłeś już zatrudniony w tej funkcji, w CV zamieść też informację o poprzednich firmach, z którymi współpracowałeś. W tym wypadku także powinieneś opisać zakres swoich obowiązków jako doradcy podatkowego. Ponadto koniecznie wspomnij o tym, z jakiego typu podatkami głównie pracowałeś – oczywiście jeżeli wyspecjalizowałeś się w którymś z nich. Chodzi tu mianowicie o doradztwo w zakresie np. podatków pośrednich lub bezpośrednich, podatkowych postępowań sądowych, podatkowych aspektów fuzji bądź przejęć etc. Dla ewentualnego pracodawcy będzie to ważna informacja, że masz już swoją szczególnie pogłębioną dziedzinę wiedzy.

Doradca podatkowy: CV, rubryka „wykształcenie” – co powinna zawierać?

Aby zyskać uprawnienia doradcy podatkowego, musisz mieć wykształcenie wyższe. Oczywiście najbardziej prestiżowe są w tym wypadku kierunki prawne, finansowe bądź ekonomiczne. Istnieją też osobne studia z zakresu podatków i doradztwa podatkowego – jeśli takie ukończyłeś, punkt dla Ciebie! Duży zakres potrzebnej wiedzy przyswoisz sobie także na takich kierunkach jak księgowość czy administracja.

| 5 zawodów po kierunkach ekonomiczno-biznesowych

Jednak mając ukończone inne studia, także możesz zostać doradcą podatkowym. W takiej sytuacji warto, aby w rubryce „doświadczenie” w CV pojawiły się także informacje o odbytych kursach, na których zdobyłeś wiedzę niezbędną do tego, by zająć się doradztwem podatkowym. Możesz też tu wypisać wszelkie konferencje, sympozja, wykłady i szkolenia, w których brałeś udział już jako doradca. Takie podnoszenie kwalifikacji jest niezbędnego do tego, by rozwijać karierę na tym stanowisku.

Jakie umiejętności dobrze wyglądają w CV doradcy podatkowego?

Oczywiście na pierwszym miejscu musisz zamieścić informację o tym, że jesteś wpisany na oficjalną listę doradców podatkowych. Oznacza to, że masz opanowane wszelkie umiejętności konieczne do zdania egzaminu Ministerstwa Finansów, który stanowi podstawę do uzyskania odpowiednich uprawnień. W tej rubryce CV wpisz też wszystkie programy i narzędzia, z jakimi zetknąłeś się w ramach dotychczasowej praktyki zawodowej.

| Jak rozpoznać swoje umiejętności?

Bardzo ważne są tu też Twoje kompetencje miękkie. W CV doradcy podatkowego powinny się więc znaleźć takie umiejętności jak skrupulatność, dokładność i spostrzegawczość. Od osób zatrudnianych na tym stanowisku oczekuje się też dobrej organizacji pracy i systematyczności. Ponadto doradca podatkowy musi się cechować nienaganną kulturą osobistą i uczciwością. Jest to też stanowisko wymagające ogromnej odpowiedzialności, przydadzą się tu więc również odporność na stres i umiejętność pracy pod presją czasu.

Jakie zainteresowania ma wpisać doradca podatkowy w CV?

Jeśli chodzi o zainteresowania w CV, to zasada jest jedna dla wszystkich branż i stanowisk – po pierwsze: nie kłamać. Mijanie się z prawdą niemal zawsze wyjdzie na jaw i może zupełnie pogrzebać Twoje szanse w rekrutacji. Nie próbuj też silić się na osobę zafiksowaną wyłącznie na doradztwie podatkowym czy prawie. Oczywiście jeśli np. prowadzisz bloga z tego zakresu czy zgłębiasz literaturę na ten temat – wspomnij o tym. Nie obawiaj się jednak wpisać w rubrykę „zainteresowania” także tych pasji, które zupełnie nie wiążą się ze sferą zawodową.

| 6 porad, jak opisać zainteresowania w CV

Warto pokazać, że potrafisz utrzymać work–life balance. To naprawdę umiejętność doceniana przez pracodawców! Wymień więc w tym miejscu choćby zamiłowania sportowe w konkretnej dziedzinie. Jeżeli masz jakieś pasje artystyczne czy kulturalne – także o nich wspomnij! W ten bowiem sposób pokażesz, że jesteś człowiekiem wszechstronnym, rozwijającym się w wielu różnych aspektach. Pamiętaj jednak, aby przed ewentualną rozmową kwalifikacyjną przygotować się na pytania o hobby wymienione przez Ciebie w CV. Doradca podatkowy także musi o nich opowiedzieć z przekonaniem i pasją!

Interesuje Cię praca jako doradca podatkowy?
Zarobki oferowane na różnych stanowiskach znajdziesz tutaj!