23.08.2021 | 4 min czytania

Wzór CV junior front end developer

23.08.2021 | 4 min czytania

Szukasz swojej pierwszej pracy we front endzie? Zadbaj o czytelne i profesjonalne CV, w którym podkreślisz umiejętności poszukiwane przez pracodawcę. Sprawdź, jak przygotować CV junior front end developera, by dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Co znajdziesz w artykule:

• Wzór CV junior front end developer
• Junior front end developer – CV do pierwszej pracy
• Jak przedstawić kwalifikacje w CV na junior front end developera?
• Jak opisać znajomość języków i umiejętności w CV junior front end developera?
• Co dołączyć do CV junior front end developera?

Szukasz pracy w IT? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV junior front end developer

Wzór CV junior front end developer

Wzór CV junior front end developer – tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 06.07.1994
Miasto: Kraków

Doświadczenie zawodowe
07.2018 – obecnie
Junior front-end developer / Firma GcB2AaT3XxZ5h4Z / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Przygotowywanie dokumentacji technicznej
Rozbudowa portalu dla firmy ubezpieczeniowej
Współpraca z UX designerem

Wykształcenie
10.2013 – 06.2018
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek: informatyka
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C1), niemiecki: średnio zaawansowany (poziom B2), rosyjski: podstawowy

Szkolenia, kursy, certyfikaty
01.2019
Szkolenie: React
Organizator: Firma XxZ75H8K9bKtT

Umiejętności
HTML, JavaScript, Angular, CSS, umiejętność pracy w zespole, umiejętność planowania

Zainteresowania
motoryzacja, muzyka rockowa

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Junior front end developer – CV do pierwszej pracy

Junior front end developer to stanowisko, na którym rozpoczynają swoją karierę programiści odpowiadający za to, co użytkownicy widzą na stronie czy w aplikacji. Dla wielu z nich wiąże się to z przygotowaniem pierwszego w życiu CV. O czym pamiętać, aby CV junior front end developera wyglądało profesjonalnie i zachęciło pracodawcę do zaproszenia Cię na rozmowę?

Po pierwsze wybierz prosty i czytelny szablon, w którym wydzielisz najważniejsze sekcje: z danymi kontaktowymi, wykształceniem, odbytymi kursami, doświadczeniem, umiejętnościami, językami obcymi i opcjonalnie zainteresowaniami. Po drugie dodaj odpowiednie zdjęcie – nie musisz wybierać takiego od fotografa, w garniturze, jednak zadbaj, aby było co najmniej neutralne lub lekko formalne.

| 7 porad, jak dopracować CV

CV junior front end developera w zależności od tego, czy jesteś świeżo po studiach technicznych, czy rozpocząłeś karierę w innej dziedzinie i starasz się o przebranżowienie, będzie wyglądało nieco inaczej. Pamiętaj, aby zawsze eksponować w nim swoje największe atuty – układ sekcji możesz zmieniać, czasami opłaca się też dodać na górze krótki opis swoich celów zawodowych.

| Zmiana zawodu po 30 – jak napisać CV bez doświadczenia w branży?

Jak przedstawić kwalifikacje w CV na junior front end developera?

Jeżeli szukasz swojej pierwszej pracy w tym zawodzie, tworząc CV na junior front end developera, postaw na dobre podkreślenie, jakie technologie znasz i jakie studia lub szkolenia ukończyłeś. Co powinien umieć junior front end developer na progu kariery? Absolutny must have to znajomość HTML-a, CSS-a i JavaScriptu oraz umiejętność korzystania z Git lub innego systemu kontroli wersji. Najczęściej jednak wymagania na to stanowisko są szersze – ważne, aby w swoim CV junior front end developera wyliczyć możliwie jak najwięcej elementów, które pojawiły się w ogłoszeniu (oczywiście pod warunkiem, że spełniasz te wymagania!).

| Jak znaleźć pracę po kursie programowania?

Natomiast w wypadku osób, które rozpoczęły już pracę w zawodzie i szykują się do zmiany pracodawcy kluczowym punktem w CV junior front end developera będzie oczywiście doświadczenie zawodowe. Zaznacz tu daty i długość zatrudnienia, podaj nazwę firmy i stanowiska oraz opis obowiązków, najlepiej sformułowany w taki sposób, by był jak najbardziej zbliżony do wymagań z oferty rekrutacyjnej – ale i tu obowiązuje zasada: prawda, sama prawda i tylko prawda.

| Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV – które zawrzeć i gdzie je wpisać?

Jak opisać znajomość języków i umiejętności w CV junior front end developera?

Poczatkującym programistom często mówi się, że jeśli nie wiesz, od jakiego języka programowania zacząć naukę, to zacznij od… angielskiego. W branży IT bez niego się nie obejdziesz, więc i w CV junior front end developera poziom znajomości angielskiego koniecznie musi się znaleźć. Możesz opisać go np. jako komunikatywny, średnio zaawansowany czy biegły albo posłużyć się europejską klasyfikacją od A1 do C2. Oczywiście jeżeli znasz inne języki, np. niemiecki, również się nimi pochwal – szczególnie gdy aplikujesz do firmy działającej w skali międzynarodowej.

Jeśli chodzi o umiejętności, oprócz tych stricte technicznych wspomnianych już wyżej, w CV junior front end developera warto też dopisać tzw. umiejętności miękkie – jak komunikatywność czy praca w zespole (obie niezwykle ważne w branży IT).

| Gry komputerowe w CV – hit czy kit?

Co dołączyć do CV junior front end developera?

Oprócz CV junior front end developera warto też pokazać przyszłemu pracodawcy portfolio z choć kilkoma projektami. Mogą to być gotowe strony czy aplikacje albo link do repozytorium na GitHubie. Dzięki temu osoba poszukująca pracownika do swojego zespołu łatwo będzie mogła zweryfikować faktyczną umiejętność pisania kodu przez kandydata. To zdecydowanie zwiększa Twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Chcesz pracować jako junior front end developer? Sprawdź przeciętne zarobki na tym stanowisku