Nie wiesz, jak napisać życiorys i co w nim zawrzeć? Sprawdź, jak może wyglądać profesjonalny wzór CV kosztorysanta. Podkreśl swoje doświadczenie i krótko opisz wykonywane zadania na tym stanowisku – np. sporządzanie zapytań ofertowych czy kosztorysu budowy. Nie zapomnij o wykształceniu oraz najbardziej charakterystycznych cechach charakteru i kompetencjach, które pomogą Ci zdobyć zatrudnienie. Sprawdź, jak możesz je opisać.
Co znajdziesz w artykule:
• Wzór CV kosztorysant
• CV kosztorysanta – jak pisać o doświadczeniu zawodowym w życiorysie?
• Wzór CV: kosztorysant – co powinieneś napisać w sekcji z wykształceniem?
• Kosztorysant: CV a umiejętności – czym pochwalić się przed pracodawcą?
Szukasz pracy jako kosztorysant? Aplikuj na Pracuj.pl!
Wzór CV kosztorysant
Wzór CV kosztorysant – tekst:
Tomasz Nowak
E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 20.03.1986
Miasto: Rzeszów
Doświadczenie zawodowe
01.2015 – 09.2019
Kosztorysant / Firma 3nDXxxYw8vXzHk / Rzeszów
Krótki opis stanowiska:
Przygotowywanie zapytań ofertowych
Przedmiarowanie robót
Sporządzanie harmonogramów i budżetu budowy
01.2012 - 12.2014
Kosztorysant / Firma R4rrYwK5k9ScC / Rzeszów
Wykształcenie
10.2005 - 06.2010
Politechnika Rzeszowska
Kierunek: budownictwo
Poziom wykształcenia: magister inżynier
Znajomość języków
angielski: średnio zaawansowany (poziom B2), niemiecki: średnio zaawansowany (poziom B1)
Szkolenia, kursy, certyfikaty
01.2019
Szkolenie: Prawo budowlane
Organizator: Firma XJ3SxFxH5JS7JKx6
01.2011
Kurs kosztorysowania
Organizator: Firma XJ3SxFxH5JS7JKx6
Umiejętności
obsługa NORMA PRO, ZUZIA, MetriCAD, MS Excel (poziom zaawansowany), umiejętności analityczne, znajomość cen rynku budowlanego
Zainteresowania
historia współczesna, muzyka jazzowa
CV kosztorysanta – jak pisać o doświadczeniu zawodowym w życiorysie?
W CV kosztorysanta powinny znaleźć się najważniejsze informacje, które dotyczą Twojego doświadczenia. W tej rubryce powinieneś zatem uszeregować w kolejności odwrotnie chronologicznej nazwy firm, w których pracowałeś. Dodaj także okres zatrudnienia, aby rekruter widział, ile czasu spędziłeś na danym stanowisku. Warto też w kilku punktach wylistować najważniejsze obowiązki.
Możesz wspomnieć np. o opracowywaniu kosztorysów, kierowaniu zapytań ofertowych do podwykonawców, negocjowaniu umów z inwestorami i podwykonawcami czy sporządzaniu budżetu i harmonogramu budowy. Koniecznie zaznacz też, jakiego rodzaju kosztorysy wychodziły spod Twojego pióra (np., te dla budownictwa, górnictwa, energetyki czy może architektury krajobrazu).
| Duże doświadczenie – ułatwia czy utrudnia znalezienie pracy?
Wzór CV: kosztorysant – co powinieneś napisać w sekcji z wykształceniem?
Oprócz doświadczenia w zawodzie dla Twojego przyszłego pracodawcy liczy się także Twoje wykształcenie. Wiedza techniczno-budowlana oraz ekonomiczno-finansowa w CV kosztorysanta są na wagę złota, zatem pokaż, że jesteś odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Wypisz nazwy uczelni i szkół, które ukończyłeś.
Największą szansę na zdobycie posady mają osoby z wykształceniem wyższym technicznym, ale przyjmowani są także kandydaci po technikum budowlanym z ukończonym certyfikowanym kursem kwalifikacyjnym dla kosztorysantów. Jeżeli brałeś udział w innych szkoleniach czy kursach, które pomogły Ci poszerzyć wiedzę, także wypunktuj je w sekcji z wykształceniem.
| Plusy i minusy pracy w budownictwie
Kosztorysant: CV a umiejętności – czym pochwalić się przed pracodawcą?
Kosztorysant powinien wykazać się znajomością podstawowych programów do kosztorysowania: AutoCAD, Norma Pro, Zuzia 12 czy MetriCAD oraz bardzo dobrą obsługą pakietu MS Office. Możesz również zaznaczyć, że posiadasz prawo jazdy, co znacznie ułatwi Ci docieranie na umówione spotkania z inwestorami czy kontrahentami filmy. Twoją zaletą będzie też znajomość specyfiki przetargowej czy ustawy „Prawo zamówień publicznych”. Znasz dobrze np. język angielski? Dodaj taką informację do CV. Może okazać się to kluczowe, jeżeli szukasz pracy w międzynarodowej firmie.
| Książki, dzięki którym rozwiniesz swoje kompetencje miękkie
Pamiętaj, że w CV kosztorysanta ważną rolę odgrywają także tzw. miękkie kompetencje. Przed pracodawcą warto pochwalić się tym, że jesteś terminowy, komunikatywny, uczciwy, bardzo skrupulatny i posiadasz umiejętność analitycznego myślenia. Nie zapomnij dodać, że potrafisz współpracować z innymi i szybko podejmujesz dobre decyzje. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci znaleźć zatrudnienie. Powodzenia!