25.06.2021 | 4 min czytania

Wzór CV kierowca C + E

25.06.2021 | 4 min czytania

Jak powinno wyglądać CV kierowcy C + E? Przede wszystkim należy podkreślić w nim swoje kwalifikacje: prawo jazdy i kursy uprawniające do wykonywania tego zawodu oraz doświadczenie. Co jeszcze wyeksponować w dokumencie, aby wyróżnić się wśród kandydatów? Zobacz wzór CV kierowcy samochodów ciężarowych.

Co znajdziesz w artykule:
• Wzór CV kierowca C + E
• Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV kierowcy tira?
• CV dla kierowcy ciężarówki – co zawrzeć w sekcji wykształcenie?
• Umiejętności w CV kierowcy kat. C + E – czego szukają pracodawcy?
• Jak pisać o językach w CV kierowcy ciężarówki?

Szukasz pracy jako kierowca C + E? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV kierowca C + E

Wzór CV kierowca C + E

Wzór CV kierowca C, E – tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 04.05.1988
Miasto: Kraków

Doświadczenie zawodowe
01.2010 - obecnie
Kierowca kat. C+E / Firma Xx5dfT4DWTc41 / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Transport towarów na terenie Europy Zachodniej
Prowadzenie dokumentacji przewozowej
Rozładunek i załadunek towarów

Wykształcenie
09.2004 – 06.2008
Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie
Specjalizacja: technik mechanik
Poziom wykształcenia: średnie

Znajomość języków
angielski: średnio zaawansowany (poziom B1)

Umiejętności
prawo jazdy kat. B, C + E, dobra organizacja czasu, znajomość topografii Europy

Zainteresowania
motoryzacja, kajakarstwo

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak opisać doświadczenie zawodowe w CV kierowcy tira?

Doświadczenie zawodowe to najważniejsza rubryka w CV kierowcy C + E. Opisz w niej swoją historię zatrudnienia w układzie od najnowszego do najstarszego. Wskaż nazwy pracodawców, który zlecali Ci transporty, oraz okresy zatrudnienia. Nie zapomnij o krótkim opisie zadań – jeśli w zakres Twoich obowiązków na stanowisku kierowcy C + E oprócz terminowej realizacji dostaw wchodziły np. drobne naprawy, nadzorowanie załadunków i rozładunków czy transport materiałów niebezpiecznych (ADR), koniecznie o tym napisz. Pracodawcy, którzy otrzymują wiele CV kierowców ciężarówek, szukają takich informacji. Jeśli dysponujesz referencjami od poszczególnych firm, możesz dołączyć tu informację, że udostępnisz je na życzenie.

| Jak pisać CV na komputerze – praktyczne porady

CV dla kierowcy ciężarówki – co zawrzeć w sekcji wykształcenie?

Choć ukończona szkoła średnia czy kierunek studiów nie są kluczowymi informacjami w CV kierowcy C + E i raczej nie zaważą na zatrudnieniu, to sekcja wykształcenie zwyczajowo musi się w takim dokumencie znaleźć. Podaj tu nazwę szkoły lub uczelni, profil klasy lub kierunek studiów oraz opcjonalnie uzyskany tytuł zawodowy lub naukowy (możesz też wskazać po prostu poziom wykształcenia, np. średnie).

| 6 wskazówek, jak opisać wykształcenie w CV

Jeżeli Twoje wykształcenie nie jest związane z transportem czy motoryzacją lub masz niewielkie doświadczenie jako kierowca, a chcesz podkreślić swoje dobre przygotowanie do pracy, w tej rubryce możesz zawrzeć również informacje o odbytych kursach zawodowych. Dzięki temu Twoja aplikacja nie zginie wśród CV kierowców tirów, którzy jeżdżą od wielu lat. Dodatkowe kursy najlepiej oznacz odpowiednim nagłówkiem, tak aby czytelnie odróżniały się od szkoły średniej czy studiów.

Umiejętności w CV kierowcy kat. C + E – czego szukają pracodawcy?

W CV kierowcy C, E dużo ważniejsze od wykształcenia szkolnego są informacje o aktualnych uprawnieniach do wykonywania zawodu – należy je odpowiednio wyeksponować, tak aby były widoczne już na pierwszy rzut oka. Właściwym miejscem na to jest sekcja umiejętności. Wypunktuj w niej, że posiadasz prawo jazdy kat. C + E, świadectwo kwalifikacji zawodowej lub aktualny kurs na przewóz rzeczy oraz ewentualnie dodatkowe uprawnienia, takie jak kurs ADR czy uprawnienia na wózek widłowy.

Oprócz „twardych” kwalifikacji pochwal się też umiejętnościami miękkimi, takimi jak punktualność, komunikatywność czy elastyczność. W CV kierowcy tira zdecydowanie warto podkreślić też znajomość topografii regionu, którego dotyczy ogłoszenie o pracy.

| W jakiej pracy niezbędne są badania psychotechniczne?

Jak pisać o językach w CV kierowcy ciężarówki?

Jeśli wysyłasz CV na stanowisko kierowcy C + E w transporcie międzynarodowym, bardzo ważną informacją dla pracodawcy będzie znajomość języków obcych: angielskiego i – opcjonalnie – języka danego kraju (np. niemieckiego). Najlepiej jest wyróżnić te umiejętności w osobnej sekcji, wówczas na pewno rekruter ich nie przeoczy. Oprócz samego języka wskaż poziom biegłości, z jaką się nim posługujesz, np. podstawowy, średnio zaawansowany, biegły. W CV możesz też posłużyć się międzynarodową klasyfikacją umiejętności językowych i wpisać np. A2 czy B2. Pamiętaj tylko, by nie naginać rzeczywistości! Rekruter z pewnością zweryfikuje te informacje podczas rozmowy.

| Pracownik fizyczny – czym błysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej?

Interesuje Cię praca w transporcie? Sprawdź zarobki kierowcy C + E