04.05.2021 | 5 min czytania

Wzór CV dyrektor finansowy

04.05.2021 | 5 min czytania

Jak ma napisać swoje CV dyrektor finansowy (CFO)? Powinien w nim z pewnością zawrzeć informacje o dotychczasowej ścieżce kariery. Ważne są też odbyte kursy i zdobyte osiągnięcia. Nie zapomnij również wspomnieć o kompetencjach miękkich. Zobacz wzór CV dyrektora finansowego!

Co znajdziesz w artykule?

CV dyrektor finansowy – wzór
Jak o doświadczeniu zawodowym ma opowiedzieć w CV dyrektor finansowy?
O czym musi pamiętać dyrektor finansowy – CV, rubryka wykształcenie?
Czy znajomość języków jest ważna w CV dyrektora finansowego?
Jak opisać swoje umiejętności (przykładowe CV: dyrektor finansowy)?
Jakie zainteresowania dobrze wyglądają u dyrektora finansowego w CV?

Szukasz pracy jako dyrektor finansowy? Aplikuj na Pracuj.pl!

CV dyrektor finansowy – wzór

Wzór CV – dyrektor finansowy

Przykładowe CV, dyrektor finansowy: tekst

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 18.08.1976
Miasto: Warszawa

Doświadczenie zawodowe
01.2017 - obecnie
Dyrektor finansowy / Firma D6TrRwSPx10Yd / Warszawa
Krótki opis stanowiska:
Tworzenie i realizacja strategii finansowej organizacji
Zarządzanie 20-osobowym zespołem
Współpraca z instytucjami finansowymi

09.2010 – 12.2016
Kierownik ds. finansów / Firma AAAA876cccWXYZ / Warszawa

Wykształcenie
09.2010 – 06.2012
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Kierunek: MBA Finance
Poziom wykształcenia: magister

10.1995 - 06.2000
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Kierunek: ekonomia
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C2), hiszpański: średnio zaawansowany (poziom B1)

Umiejętności
biegła obsługa programu Optima, MS Excel, umiejętności analityczne i organizacyjne

Zainteresowania
gra w koszykówkę

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak o doświadczeniu zawodowym ma opowiedzieć w CV dyrektor finansowy?

Bardzo szeroki zakres obowiązków dyrektora finansowego jest ściśle powiązany z jego doświadczeniem zawodowym. Dlatego miejsce to stanowi niezwykle ważny punkt w jego CV. Na stanowisko CFO dociera się bowiem stopniowo, przechodząc całą ścieżkę kariery – która może np. prowadzić od audytora czy kontrolera finansowego. W tej rubryce CV dyrektor finansowy powinien więc zawrzeć informacje o wszystkich firmach czy instytucjach, w których był dotychczas zatrudniony.

| Jak zdobyć stabilną pracę w finansach?

Chodzi tu jednak nie tylko o te stanowiska, które były w jakiś sposób powiązane z księgowością czy finansami danego miejsca pracy. Jeśli np. zarządzałeś jakimś zespołem i zajmowałeś się organizacją jego pracy – może to także stanowić istotną informację dla przyszłego pracodawcy. Rola dyrektora finansowego ma bowiem charakter strategiczny – osoba zatrudniona w tej funkcji musi wiedzieć, co dzieje się w całej firmie, umieć rozdysponować różne zadania i sprawnie pozyskiwać kluczowe informacje. Nie zapomnij też o wpisaniu w CV sukcesów, które stały się Twoim udziałem na tych stanowiskach!

O czym musi pamiętać dyrektor finansowy – CV, rubryka wykształcenie?

Aby zostać dyrektorem finansowym, zasadniczo musisz mieć wyższe wykształcenie – i to najlepiej zdobyte na uczelni ekonomicznej. Szczególnie mile widziane są tu takie kierunki jak rachunkowość, finanse, zarządzanie czy administracja. Dyplom wyższej uczelni to jednak nie wszystko. Zazwyczaj bowiem osoby ubiegające się o stanowisko CFO mogą się również pochwalić np. prestiżowym tytułem absolwenta MBA.

| CEO, COO, CFO i inne angielskie skróty stanowisk. Jak je rozszyfrować?

Co jeszcze powinien tu wpisać przyszły dyrektor finansowy? CV w rubryce „wykształcenie” musi w tym wypadku zawierać informacje o wszelkich zdobytych certyfikatach czy licencjach. Jeżeli uczestniczyłeś w jakichś kursach czy szkoleniach – np. dotyczących międzynarodowych i polskich zasad rachunkowości, przepisów prawa podatkowego czy inwestowania na GPW – koniecznie opisz ich program. Zaznacz też, że uzyskałeś na ich podstawie konkretne dyplomy czy uprawnienia, i nie zapomnij dołączyć tej dokumentacji do swojego CV.

Czy znajomość języków jest ważna w CV dyrektora finansowego?

Tu odpowiedź jest tylko jedna: TAK! Stanowisko CFO jest na tyle ważne w każdej firmie, że w obecnych czasach raczej niemożliwe jest funkcjonowanie na nim bez znajomości języków obcych. Absolutnym must have jest tu angielski. Jako język internacjonalny pozwala on nie tylko dogadać się z międzynarodowymi kontrahentami czy partnerami, lecz także zgłębiać fachową literaturę obcą z dziedziny związanej z Twoją działalnością.

| Jak opisać znajomość języków w CV?

W zasadzie jednak każdy dodatkowy język obcy wymieniony w CV dyrektora finansowego będzie podwyższał wartość tej aplikacji. Na tym stanowisku angielski jest bowiem uznawany raczej za „oczywistą oczywistość”. Znajomość hiszpańskiego, niemieckiego czy francuskiego może jednak dać Ci przewagę nad kontrkandydatami. Jeszcze większe wrażenie zrobi zaś umiejętność władania bardziej niszowymi językami – takimi jak choćby chiński, niderlandzki, a nawet obecnie rosyjski. Jeżeli poznałeś któryś z nich choćby w podstawowym zakresie – koniecznie zaznacz to w swoim CV!

Jak opisać swoje umiejętności (przykładowe CV: dyrektor finansowy)?

Dyrektor finansowy to bardzo odpowiedzialne stanowisko, a zatem i umiejętności musi on mieć niebagatelne. W tej rubryce powinieneś więc z pewnością pochwalić się znajomością wszelkich programów czy systemów, które dotychczas poznałeś (związanych tak z finansami firmy, jak i np. z zarządzaniem ludźmi czy organizacją pracy). Jeśli szczególnie biegle poruszasz się po przepisach ustawy np. o rachunkowości czy finansach albo masz bogatą wiedzę o funkcjonowaniu spółek na GPW – koniecznie również zaznacz to w tym miejscu.

| Metodyki zarządzania projektami, z którymi możesz zetknąć się w firmach

Osoby kandydujące na stanowisko dyrektora finansowego – chcące poszczycić się swym bogatym doświadczeniem – skupiają się często na wymienieniu jedynie swych kompetencji twardych. To jednak niesłusznie! Ogromne znaczenie mają tu też bowiem umiejętności miękkie, które predysponują Cię do pracy w tej funkcji. Dyrektor finansowy musi z pewnością wykazywać się odpowiedzialnością, doskonałą organizacją pracy i zdolnością multitaskingu. Powinien też umieć nie tylko analizować wcześniejsze zdarzenia, lecz także wysnuwać z nich wnioski i przewidywać przyszłe możliwe scenariusze. Ponadto musi być komunikatywny i mieć charyzmatyczną osobowość.

Jakie zainteresowania dobrze wyglądają u dyrektora finansowego w CV?

Zasadniczo uznaje się, że nie ma czegoś takie jak „złe zainteresowania” (oczywiście poza skrajnościami – np. niezgodnymi z prawem!). A właściwie można powiedzieć, że zły jest jedynie brak jakiegokolwiek hobby. Wiele osób marginalizuje tę rubrykę w CV – a niesłusznie, ponieważ dla rekruterów stanowi ona źródło cennych informacji. Nie bój się tego, że Twoje zamiłowania mogą np. ująć Ci powagi. Nikt przecież nigdy nie twierdził, że dyrektor finansowy musi być wiecznie pod krawatem, a jego jedynym hobby ma być zgłębianie funkcjonalności Excela!

| Zainteresowania w CV – co tam wpisać?

Dlatego w CV dyrektora finansowego koniecznie musi znaleźć się opis zainteresowań, które dają Ci pozytywnego „kopa” w życiu prywatnym. Nieważne, czy będzie to jakaś dyscyplina sportu, czy podróże, literatura, a nawet filatelistyka lub gry RPG. Jeśli Twoje hobby jest niszowe – tym lepiej, bo możesz jeszcze ciekawiej wypaść na rozmowie rekrutacyjnej! A co jeżeli Twoje zamiłowania nie są wyjątkowo szalone i nietypowe? Też nie szkodzi – grunt, żebyś umiał o nich opowiedzieć z pasją i zaangażowaniem!

Interesuje Cię praca jako dyrektor finansowy? Zarobki oferowane na różnych stanowiskach znajdziesz tutaj!