13.04.2021 | 4 min czytania

Wzór CV rekruter

13.04.2021 | 4 min czytania

Przygotowywanie porad dotyczących tego, jak napisać CV rekrutera, może się wydawać karkołomnym pomysłem – w końcu kto lepiej od specjalisty HR wie, jak powinny wyglądać dokumenty aplikacyjne? A jednak nawet doświadczeni rekruterzy, gdy nagle muszą znaleźć się po tej drugiej stronie procesu, miewają wątpliwości, na jaki rodzaj CV się zdecydować, aby wyeksponować swoje atuty zawodowe. Dlatego przygotowaliśmy krótką ściągawkę oraz wzór CV na stanowisko rekruter.

Co znajdziesz w artykule:

• Wzór CV rekruter
• Rekruter – CV, które przyciąga czytelnością
• Jak opisać doświadczenie i kwalifikacje w CV HR-owca?
• Jak „ograć” języki i umiejętności w CV rekrutera?
• Jakie zainteresowania podkreślić w CV do HR-u?

Szukasz pracy w rekrutacji? Aplikuj na Pracuj.pl!

Wzór CV rekruter

Wzór CV rekrutera

Wzór CV rekruter – tekst

Anna Kowalska

E-mail: [email protected]

Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 20.05.1985
Miasto: Kraków

Doświadczenie zawodowe
01.2011 – 10.2019
Rekruter / Firma A5BvCg1HTx7Dx3WhP / Kraków
Krótki opis stanowiska:
Prowadzenie procesów rekrutacyjnych z obszaru IT
Przygotowywanie treści ogłoszeń o pracy
Organizowanie spotkań z kandydatami
Reprezentowanie firmy podczas wydarzeń branżowych

Wykształcenie
10.2004 - 06.2009
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Kierunek: psychologia
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C2), francuski: średnio zaawansowany (poziom B2)

Szkolenia, kursy, certyfikaty
01.2019
Szkolenie: Employer branding
Organizator: Firma Bb3CvNsA3XrR2a
10.2018
Szkolenie: Efektywne narzędzia HR
Organizator: Firma NsA3XrR2aBb3Cv

Umiejętności
biegła obsługa MS Office, eRecruiter, umiejętność przeprowadzania wywiadu behawioralnego, prawo jazdy kat. B

Zainteresowania
taniec towarzyski (salsa, tango)

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Rekruter – CV, które przyciąga czytelnością

Jeśli już pracujesz w branży rekrutacji, na pewno bliskie jest Ci powiedzenie, że w CV „mniej znaczy więcej” (oczywiście tylko do pewnego stopnia). Być może jednak czytają nas osoby, które poszukują swojej pierwszej pracy w HR i jeszcze nie doświadczyły na własnej skórze, co to znaczy dostawać na skrzynkę mailową setki CV zapisanych małym druczkiem. Przypomnijmy więc naczelną zasadę – CV rekrutera musi być czytelne po zeskanowaniu wzrokiem, a najważniejsze fragmenty podkreślone wizualnie.

Z drugiej strony informacji w CV – rekrutera czy każdego innego specjalisty – nie może być za mało. Ogólniki sprawią, że pracodawca nie dostrzeże w Twoim dokumencie tego, czego szuka, i szybko otworzy profil kolejnego kandydata. Jak więc znaleźć złoty środek? Treści musi być tak dużo, żeby nie pominąć interesujących informacji, a zarazem tak mało, żeby przejrzyście zagospodarować stronę formatu A4.

| 5 rzeczy, których rekruter szuka w Twoim CV

Tworząc CV do HR, najlepiej postawić na hasłowość oraz skupić się na słowach-kluczach wymienionych w ofercie pracy. Dzięki temu osoba prowadząca rekrutację zauważy, że CV odpowiada na jej potrzeby, a podczas rozmowy będzie okazja na rozwinięcie i doprecyzowanie informacji. Powyższy wzór CV rekrutera jest jednym z przykładów, jak można czytelnie zorganizować treść życiorysu zawodowego.

| Sprofilowane kontra ogólne – jakie CV da Ci pracę?

Jak opisać doświadczenie i kwalifikacje w CV HR-owca?

Sztuka kondensacji treści, o której mowa w poprzednim punkcie, ma kluczowe znaczenie w sekcji z doświadczeniem, bo to tu zazwyczaj mamy do przekazania najwięcej i trudno jest lapidarnie opisać złożone obowiązki. Postaraj się zrobić to w punktach, a nazwę stanowiska i/lub pracodawcy wyboldować. Dzięki temu Twoja historia zatrudnienia będzie podana jak na tacy.

Jeśli chcesz szczególnie uwypuklić jakieś atuty, np. doświadczenie w rekrutowaniu do wymagającej branży, dobrym pomysłem do wykorzystania w CV HR-owca jest stworzenie 2-zdaniowego podsumowania zawodowego, które umieścisz na górze dokumentu.

| Cel zawodowy w CV – 10 przykładów dla różnych profesji

W CV rekrutera ważna jest też sekcja z wykształceniem. Choć branża HR jest otwarta na osoby z bardzo różną historią edukacji, to przy aplikowaniu na konkretne ogłoszenie pewne kierunki mogą stanowić Twoją przewagę. Np. do rekrutacji kandydatów na stanowiska z językami obcymi preferowani mogą być absolwenci filologii czy lingwistyki, międzynarodowe korporacje mogą szczególnie cenić kierunki biznesowe w CV, z kolei wykształcenie psychologiczne daje kwalifikacje do przeprowadzania niektórych testów rekrutacyjnych (czego nie wolno osobom bez dyplomu) itd. Grunt to trafić w zapotrzebowanie danego pracodawcy. W CV rekrutera z pewnością warto się też pochwalić studiami podyplomowymi z zarządzania zasobami ludzkimi, employer brandingu czy innymi z obszaru HR i managementu.

| 7 książek, które pomogą w karierze HR-owca

Jak „ograć” języki i umiejętności w CV rekrutera?

Chyba w niewielu innych zawodach znajomość języków obcych oraz rozwinięte umiejętności miękkie liczą się równie mocno co w pracy specjalisty ds. rekrutacji. Dlatego właściwe ich opisanie w CV do HR-u jest kluczem do sukcesu. Jak to zrobić? Oprócz wymienienia języka, którym się posługujesz, zawsze podawaj też stopień jego znajomości. Można się tu posiłkować Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego, który wyróżnia poziomy od A1 do C2 – jeśli w wymaganiach podano np. „biegłą znajomość jęz. angielskiego, poziom min. C1”, zdecydowanie warto się trzymać tej nomenklatury. Alternatywnie możesz też posłużyć się bardziej ogólnymi sformułowaniami, jak znajomość średnio zaawansowana, biegła, komunikatywna itp. Nieźle sprawdza się także system gwiazdek – wtedy np. przy dobrej, ale nieperfekcyjnej znajomości języka zaznaczasz 4 na 5, a jedną zostawiasz pustą.

| 5 języków, które warto znać

Jeśli chodzi o umiejętności specjalisty ds. HR – znowu – w pierwszej kolejności wskaż te, które wymieniono w ofercie rekrutacyjnej. Znajomość systemu eRecruiter? Umiejętność prowadzenia poszukiwań metodą direct research? A może specjalizacja w rekrutacjach do IT, finansów albo duże doświadczenie w zakresie assessment center? W HR-ze przydają się tez umiejętności sprzedażowe – część spotkania rekrutacyjnego zawsze przeznaczona jest na prezentowanie kandydatowi korzyści z oferty. W tej sekcji umieść również wszelkie certyfikaty, np. uprawniające do stosowania konkretnych narzędzi rekrutacyjnych, oraz prawo jazdy.

| Praca okiem HR-owca: Ważna jest komunikacja empatyczna

Jakie zainteresowania podkreślić w CV do HR-u?

Umieszczanie zainteresowań w CV nie jest obligatoryjne, ale – jak zapewne wiesz z własnego doświadczenia – mile widziane, gdyż sporo mówi o potencjale i mocnych stronach kandydata. Ponieważ w HR-ze liczą się przede wszystkim zdolności interpersonalne, warto szczególnie wyeksponować te zainteresowania, które na nie wskazują (dlatego w naszym wzorze CV rekrutera jako przykład podaliśmy taniec towarzyski). W cenie jest też wiedza z zakresu psychologii, rozwoju osobistego, coachingu oraz biznesu. Jeśli Twoje hobby dowodzi, że np. nie boisz się wyzwań albo jesteś królem organizacji czasu – umieszczenie go w CV na stanowisko rekrutera z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Interesuje Cię praca w HR? Sprawdź przeciętne zarobki rekrutera