17.02.2021 | 5 min czytania

Wzór CV kontroler finansowy

17.02.2021 | 5 min czytania

Szukasz nowej pracy w finansach na stanowisku kontrolera i zastanawiasz się, jak przygotować CV, które przyciągnie uwagę pracodawcy? Podpowiadamy, jak rozplanować informacje w poszczególnych sekcjach dokumentu. Sprawdź profesjonalny wzór CV kontrolera finansowego.

Co znajdziesz w artykule?

CV kontroler finansowy – wzór
Jak napisać CV kontrolera finansowego?
Wykształcenie i doświadczenie kontrolera finansowego w CV
Umiejętności w CV – kontroler finansowy
Zainteresowania w CV kontrolera finansowego

Szukasz pracy w finansach? Aplikuj na Pracuj.pl!

CV kontroler finansowy – wzór

Kontroler finansowy CV

CV kontroler finansowy – wzór [tekst]

Tomasz Nowak

E-mail: [email protected]
Telefon: +48 543 210 000
Data urodzenia: 15.08.1981
Miasto: Częstochowa

Doświadczenie zawodowe
01.2013 – obecnie
Kontroler finansowy / Firma Y5XdS6Xx4f4zZ / Częstochowa
Krótki opis stanowiska:
Przygotowywanie raportów dla zarządu
Tworzenie analiz finansowych i operacyjnych
Prowadzenie szkoleń dla pracowników

10.2005 – 12.2012
Analityk finansowy / Firma AaaA1v9Bbb2CxX / Częstochowa

Wykształcenie
10.2000 – 06.2005
Politechnika Częstochowska
Kierunek: finanse i rachunkowość
Poziom wykształcenia: magister

Znajomość języków
angielski: zaawansowany (poziom C1)

Szkolenia, kursy, certyfikaty
03.2019
Szkolenie: Wywieranie wpływu i sztuka argumentacji
Organizator: Firma XFfw9ZY7X1xX1

Umiejętności
obsługa systemu SAP, MS Office (poziom średnio zaawansowany), umiejętność planowania

Zainteresowania
żeglarstwo, kuchnia japońska

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV

Jak napisać CV kontrolera finansowego?

Przejrzysty układ treści jest ważny w każdym życiorysie zawodowym, jednak w wypadku kontrolera finansowego CV powinno odznaczać się szczególnym porządkiem. Nie tylko ułatwia to rekruterowi odnalezienie interesujących go informacji, lecz także świadczy o tym, że kandydat dba o szczegóły, jest skrupulatny i zorganizowany – a to kluczowe cechy w tym zawodzie. Aby uzyskać czytelny układ graficzny swojego CV, najłatwiej jest skorzystać z kreatorów, w których po prostu dodajesz swoje informacje na gotowy szablon.

Przygotowując CV kontrolera finansowego, zadbaj o wyróżnienie najważniejszych sekcji: danych kontaktowych, doświadczenia zawodowego, wykształcenia, umiejętności i języków obcych. Mile widziane, choć nieobowiązkowe będą również informacje o Twoich zainteresowaniach. Jakie zdjęcie umieścić w CV kontrolera finansowego? W tej branży zdecydowanie dobrze jest postawić na formalną fotografię biznesową – w stroju trzymaj się biurowego dress code’u, a zdjęcie może być zrobione na tle neutralnym lub z biurowcem albo jego eleganckim wnętrzem na drugim planie.

| Kontroler finansowy – zakres obowiązków

Wykształcenie i doświadczenie kontrolera finansowego w CV

Najważniejszą informacją w CV kontrolera finansowego jest przebieg dotychczasowej historii zatrudnienia. Ta sekcja powinna się znaleźć na górze, zaraz pod danymi kontaktowymi. Podaj w niej nazwy kolejnych pracodawców i stanowisk oraz okresy zatrudnienia. Zakres obowiązków najlepiej opisać w punktach, zaczynając od najważniejszych zadań – ale nie pomijaj też tych pobocznych.

Rekruter szukający idealnego kandydata na stanowisko kontroler finansowy w CV będzie zwracał uwagę również na wykształcenie – ekonomiczne bądź finansowe – oraz ewentualne kursy lub studia podyplomowe. Zadbaj o odpowiednie wyeksponowanie tych informacji, jeśli masz się czym pochwalić.

| Słowa, które dodadzą mocy Twojemu CV

Języki i umiejętności w CV – kontroler finansowy

W pracy kontrolera finansowego doskonała znajomość angielskiego jest często tzw. must have – szczególnie dotyczy to osób zatrudnionych w międzynarodowych korporacjach, gdzie komunikację i dokumentację finansową prowadzi się właśnie w tym języku. Dlatego informacja o poziomie biegłości (średnio zaawansowany, zaawansowany, biegły lub B1, B2, C1, C2) koniecznie powinna się znaleźć w Twoim CV. Jeśli firma oprócz tego wymaga znajomości innego języka lub np. aplikujesz do pracy za granicą, wyeksponuj również ten punkt.

W sekcji umiejętności wypisz hasłowo swoje inne kwalifikacje i mocne strony, odnosząc się do wymagań podanych w ogłoszeniu o pracy. W CV kontrolera finansowego wśród umiejętności zawodowych możesz wymienić np. znajomość Excela, systemu SAP, SQL-a, myślenie analityczne czy umiejętność współpracy w zespole.

| Szkolenia, kursy i certyfikaty w CV – które zawrzeć i gdzie je wpisać?

Zainteresowania w CV kontrolera finansowego

Ostatnim elementem CV, który pomoże pracodawcy poznać Cię od mniej formalnej strony, są zainteresowania. Jeśli chcesz podzielić się swoją pasją w tej rubryce, zrób to. Jeśli nie – możesz ją pominąć. W powyższym przykładowym CV kontrolera finansowego pojawiły się żeglarstwo i kuchnia japońska, jednak nie musisz się tu wcale chwalić spektakularnym czy oryginalnym hobby. Rozwiązywanie sudoku, gra w szachy czy strategiczne gry komputerowe są równie dobre (bo Twoje), a nawet dodatkowo mogą wskazywać na cechy i umiejętności pożądane w finansach (analityczne myślenie, cierpliwość, dokładność, dyscyplina intelektualna). Jak widzisz, również do tej sekcji warto podejść wizerunkowo, ale przede wszystkim trzeba napisać w niej prawdę.

| Jak skutecznie opisać sukcesy w CV?

Chcesz pracować jako kontroler finansowy? Sprawdź przeciętne zarobki na tym stanowisku