28.02.2019 | 4 min czytania

Jak wyróżnić się i stworzyć oryginalne CV?

28.02.2019 | 4 min czytania

Życiorys, który dostarczasz pracodawcy, wiele o Tobie mówi. Można wyczytać z niego, czy przywiązujesz wagę do szczegółów, czy jesteś precyzyjny i… kreatywny. Niekonwencjonalne CV specjalisty ds. marketingu czy projektanta wnętrz potrafi przyciągać uwagę. Sprawdź, jak można wykazać się pomysłowością, aplikując m.in. na stanowisko opiekunki, kucharza lub fryzjera.

Aktualne oferty pracy znajdziesz TUTAJ 

Oryginalne CV, czyli jakie?

Infografiki, życiorys w formie filmu wideo – w niektórych branżach nietuzinkowy życiorys może nas wyróżnić. Należy jednak wykazać się wyczuciem i zastanowić się, czy faktycznie takie rozwiązanie będzie właściwe.

9 pomysłów na kreatywne CV

Nie każdy kandydat powinien decydować się na niekonwencjonalne CV. Nie zapominajmy też, że treść jest ważniejsza niż forma. Zawody, w których odrobina odwagi i kreatywności nie zaszkodzi, to np.:  

  • Marketingowiec

Od specjalisty ds. marketingu oczekuje się umiejętności oczarowania klienta. Aby przekonać pracodawcę, że potrafisz sprzedawać i promować… wypromuj siebie. Możesz np. dostarczyć CV w formie klipu wideo.

Cechy i umiejętności dobrego marketingowca – sprawdź, czy je posiadasz

  • Projektant wnętrz

Kreatywność to kluczowa cecha również w przypadku osób projektujących wnętrza. Szukając pracy w tym zawodzie, warto postawić na CV funkcjonalne, o nietypowym układzie treści. Do dokumentu warto dołączyć profesjonalne zdjęcia dotychczas zrealizowanych projektów.

  • Opiekun dziecięcy / nauczyciel

Jesteś lektorem języków obcych, prowadzącym zajęcia dla dzieci? A może starasz się o posadę nauczyciela w przedszkolu? Możesz wykazać się twórczym podejściem i np. stworzyć CV w formie rękodzieła (wyszywanki lub decoupage).  

  • Kucharz

Kreatywność to niezmiernie ważna cecha także w przypadku fachowców poświęcających się sztuce kulinarnej. Aby wykazać się pomysłowością, możesz dostarczyć pracodawcy CV z profesjonalnymi zdjęciami potraw wykonanych według Twojego autorskiego przepisu. Możesz także pokusić się o napisanie życiorysu w formie… książki kucharskiej.

  • Cukiernik

A może warto wysłać potencjalnemu pracodawcy duży tort, na którym „wypiszesz” swoje umiejętności, używając do tego celu lukru? Możesz także upiec ciastka z niespodzianką, w których ukryjesz CV.  

  • Artysta makijażu / charakteryzator

CV makijażysty może być kolorowe i efektowne, ale jednocześnie czytelne i przejrzyste. Warto dołączyć do aplikacji link do portfolio, w którym pracodawca będzie mógł zobaczyć np. filmy, na których wykonujesz makijaże i charakteryzacje.  

  • Fryzjer

Materiały multimedialne możesz dołączyć do CV także wtedy, gdy starasz się o stanowisko fryzjera. Możesz pozwolić sobie na umieszczenie w dokumencie zdjęcia przedstawiającego Cię podczas pracy. Ważne, by fotografia była profesjonalna, tzn. odpowiednio doświetlona, skadrowana itd.  

Zadbaj o to, by Twoja kreatywność nie przysłaniała profesjonalizmu. Wartościowe CV nie tylko zapada w pamięć, ale również jest czytelne, a także zawiera kluczowe informacje dotyczące doświadczenia, umiejętności i celów zawodowych. Stwórz profesjonalny życiorys, korzystając z kreatora Pracuj.pl.  

10 wskazówek, jak napisać profesjonalny życiorys

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV
 

Fakt czy mit?