05.12.2019 | 6 min czytania

Jak stworzyć życiorys w Kreatorze CV?

05.12.2019 | 6 min czytania

Nawet jeśli obecnie nie szukasz pracy, to posiadanie aktualnego CV pomoże Ci weryfikować postępy w karierze. Życiorys jest nieodzowny, gdy zamierzasz zmienić miejsce zatrudnienia. Dzięki profesjonalnym narzędziom możesz szybko i sprawnie stworzyć CV, które pomoże Ci realizować cele zawodowe. 

Szukasz pierwszej pracy? A może chcesz zmienić coś w życiu zawodowym i spróbować swoich sił w innej firmie lub branży? Niezależnie od tego, co planujesz, stwórz życiorys, z którego potencjalny pracodawca dowie się: kim jesteś, co potrafisz i co Cię wyróżnia. Korzystając z kreatora:

Kreator to narzędzie zarezerwowane dla użytkowników serwisu Pracuj.pl. Dzięki rejestracji możesz nie tylko stworzyć i modyfikować CV, ale również udostępnić je pracodawcy lub otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach. Warto również zainstalować w swoim telefonie aplikację Pracuj.pl i zyskać stały dostęp do ogłoszeń.

  • Wybierz typ dokumentu dostosowany do Twojej ścieżki kariery

Personalizacja życiorysu pomaga w znalezieniu pracy. Jeśli np. jesteś studentem i posiadasz skromne doświadczenie zawodowe, Twoim atutem może okazać się wykształcenie. Jest ono wyeksponowane w szablonie studenckim dostępnym w kreatorze. Do dyspozycji masz także szablony: klasyczny i techniczny. 

Stwórz ścieżkę kariery zawodowej w 6 krokach

  • Skomponuj szatę graficzną 

Każdy szablon jest dostępny w różnych wersjach graficznych i kolorystycznych. Dzięki temu stworzysz wyjątkowy dokument, który będzie nie tylko czytelny, ale i estetyczny. 

  • Dodaj zdjęcie

Fotografia nie jest obowiązkowym elementem CV, ale mimo to warto ją dodać. Twoje zdjęcie pozwoli rekruterowi nie tylko Cię zapamiętać, ale również rozpoznać przed rozmową kwalifikacyjną. 

Zdjęcie do CV – jak wybrać najlepsze?

  • Uzupełnij dane podstawowe 

Ważne, by w życiorysie pojawiło się nie tylko Twoje imię i nazwisko. Niezbędne są także dane kontaktowe, np. numer telefonu czy adres e-mail. Ich brak lub nieprawidłowy zapis może sprawić, że nie dotrze do Ciebie propozycja uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej. 

  • Uzupełnij informacje dotyczące wykształcenia i doświadczenia

Dla pracodawcy ważne jest to, co potrafisz. Dzięki konkretnym umiejętnościom i wykształceniu możesz dobrze wykonywać swoje obowiązki. Pamiętaj, aby w CV i podczas rozmowy kwalifikacyjnej powoływać się na kompetencje i doświadczenia przydatne na stanowisku, o które się starasz. 

Umiejętność posługiwania się językami obcymi może być postrzegana jako warunek konieczny do spełnienia lub atut kandydata. Niezależnie od stanowiska, na które aplikujesz, warto pochwalić się kompetencjami lingwistycznymi. Ważne, aby określić poziom znajomości języka

  • Wspomnij o szkoleniach i certyfikatach

W szablonie CV możesz zamieścić również dane dotyczące dodatkowych umiejętności przydatnych w pracy. Prawo jazdy, certyfikat potwierdzający ukończenie kursu programowania, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia – wszystko to może pomóc Ci zrobić korzystne wrażenie.    

  • Opisz swoje cele zawodowe

Dobrze jest zamieścić w CV podsumowanie zawodowe, w którym w kilku zdaniach opiszesz, kim jesteś i do czego zmierzasz w życiu zawodowym. Możesz też odnieść się do swoich szczególnych osiągnięć. Pamiętaj jednak, aby opis celów był zwięzły, dynamiczny i zachęcał do dalszej lektury

Cel zawodowy w CV - 10 przykładów dla różnych profesji

  • Podkreśl swoje atuty 

Warto podać w życiorysie także dodatkowe dane, które pozwolą potencjalnemu pracodawcy lepiej Cię poznać. Możesz wspomnieć np. o dodatkowych formach aktywności, takich jak wolontariat, prowadzenie bloga, działalność w stowarzyszeniu czy fundacji itd. Jeśli posiadasz portfolio lub swoją stronę internetową, to pamiętaj, by zamieścić w dokumencie link. 

Kompletne, czytelne, dopasowane do Twojej ścieżki kariery, dostosowane pod kątem oferty pracy – takie powinno być CV, które wysyłasz w odpowiedzi na ogłoszenie. Z Kreatorem Pracuj.pl przygotujesz profesjonalny dokument. 

Stwórz CV krok po kroku i aplikuj na wymarzone stanowisko. 

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV