31.01.2020 | 5 min czytania

CV w 2020 roku – jak powinno wyglądać?

31.01.2020 | 5 min czytania

Wysłanie CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracy to pierwszy kontakt z potencjalnym pracodawcą. Zadbaj więc o to, aby dokument był nie tylko treściwy, ale też dopracowany pod względem wizualnym.

7 porad jak dopracować CV

Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia CV?

Kwalifikacje i doświadczenie mają kluczowe znaczenie na etapie poszukiwania pracy, ale forma, w jakiej zostaną one zaprezentowane, także odgrywa niemałą rolę. Pracodawcy, którzy otrzymują setki zgłoszeń, często bardzo do siebie podobnych, z pewnością zwrócą uwagę na dokumenty, które się pozytywnie wyróżniają.

6 rzeczy, które muszą znaleźć się w CV

Podczas przygotowywania życiorysu ważne jest, by pozostać autentycznym i poświęcić się temu zadaniu z odpowiednim zaangażowaniem. Jeśli nie mamy czasu bądź umiejętności potrzebnych do samodzielnego zaprojektowania ciekawego dokumentu aplikacyjnego, możemy skorzystać np. z wygodnego i łatwego w użyciu narzędzia, jakim jest kreator CV dostępny na stronie Pracuj.pl. Do wyboru są różne szablony, dostosowane zarówno do branży, jak i doświadczenia kandydata. Zostały one skonstruowane w taki sposób, by pomóc w uporządkowaniu wszystkich najważniejszych informacji i precyzyjnym ubraniu myśli w słowa.

Ile CV wysyłać, aby znaleźć pracę?

Nowoczesne trendy w tworzeniu CV

Niezawodnym sposobem na wyróżnienie swojego dokumentu aplikacyjnego jest stworzenie podsumowania zawodowego, zwanego także profilem zawodowym. Polega ono na skrótowym zaprezentowaniu swoich doświadczeń zawodowych oraz opisaniu, w jakim kierunku chcemy się rozwijać. Ważne, by podsumowanie było dopasowane do konkretnej oferty pracodawcy i uwzględniało informacje, które z punktu widzenia firmy są interesujące i mogą przemawiać na naszą korzyść.

7 porad jak dopracować CV

Pozostałe elementy, które powinno się uwzględnić w CV, to:
dopasowanie opisu kompetencji do konkretnej oferty pracy. Jeśli np. brak nam bogatego doświadczenia zawodowego, powinniśmy podkreślać te cechy i kompetencje miękkie, które z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy są na danym stanowisku kluczowe. Doceniony zostanie udział w różnego rodzaju wolontariatach, stażach czy praktykach – one także świadczą o zaangażowaniu i chęci rozwoju. Dobrze, jeśli kandydaci ze specjalistycznym doświadczeniem oraz jasno określonymi aspiracjami zawodowymi w pierwszej kolejności wymienią te osiągnięcia czy kompetencje, o których jest mowa w ogłoszeniu o pracy.

9 elementów, które urozmaicą Twoje CV

krótka i rzeczowa sekcja dotycząca wykształcenia. W nowoczesnym CV wystarczy wymienić lata nauki oraz nazwę uczelni, kierunek i poziom uzyskanego wykształcenia. Jeśli nie uczęszczaliśmy do szkoły średniej o ściśle określonym profilu kształcenia, nie ma potrzeby, aby o niej wspominać w dokumencie aplikacyjnym. Nie musimy też informować o tym, którą szkołę podstawową ukończyliśmy.

4 mity na temat dobrego CV

stosowanie cyfr i procentów do opisania swoich osiągnięć. Pracodawcy lubią konkrety. Warto więc wspomnieć w swoim CV, np. o ile procent zwiększył się poziom sprzedaży w naszym dziale, jak licznym zespołem zarządzaliśmy, jak wysoko została oceniona zaprojektowana przez nas aplikacja oraz ile osób i w jakim czasie ją pobrało.

Jak napisać nowoczesne CV? Sprawdź trendy!

odsyłacz do przykładowych prac. Dotyczy to szczególnie kandydatów na stanowiska kreatywne. Graficy, osoby zajmujące się fotografią, projektanci stron internetowych zazwyczaj mają własne strony internetowe, na których prezentują swoje portfolio. Dobrze umieścić w CV odnośnik do takiej witryny. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie filmiku z autoprezentacją.

Cel zawodowy w CV - 10 przykładów dla różnych profesji

Nowoczesne CV to dokument możliwie najbardziej skondensowany, rzeczowy i skrojony na miarę konkretnej oferty pracy. Powinniśmy w nim podkreślić, jakie korzyści z tytułu zatrudnienia nas zyska potencjalny pracodawca.

Jak napisać dobre CV?

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV