17.04.2018 | 5 min czytania

9 pomysłów na kreatywne CV

17.04.2018 | 5 min czytania

Życiorys w postaci video lub strony internetowej z portfolio może stanowić próbkę naszych umiejętności. Sprawdzi się w takich zawodach, jak fotograf, prezenter telewizyjny czy grafik kreatywny. Zanim przystąpisz do tworzenia CV, warto zastanowić się, czy będzie ono pasować do oferty, na którą aplikujesz.

Oryginalne CV to atut, gdy ubiegamy się o stanowisko wymagające kreatywności i nieszablonowego myślenia. Jednak we wszystkim należy zachować umiar. Pamiętaj o zachowaniu przejrzystego i czytelnego układu życiorysu. Sprawdź kilka ciekawych pomysłów na kreatywne CV.

  • Graficzne

Wszystkie informacje dotyczące kandydata przedstawione są za pomocą różnego rodzaju diagramów i wykresów. Wybór kolorów i form jest tutaj praktycznie nieograniczony. Pamiętajmy jednak, aby zachować przejrzystość i czytelność dokumentu.

  • Z ilustracjami

To ciekawe rozwiązanie opiera się na dołączeniu do klasycznego życiorysu ilustracji wskazujących na branżę, w której chcemy pracować. Przykładowo, w przypadku projektanta mody może to być wzór zaprojektowanej przez siebie rzeczy.

  • Artystyczne

Stworzone na bazie wykonanych przez siebie rysunków, grafik wektorowych lub zdjęć. Można użyć ich jako tło lub wpleść elementy rysunkowe pomiędzy poszczególne kolumny lub sekcje CV.

  • Video CV

Krótki film, w którym opowiadamy o sobie, przedstawiamy swoje plany zawodowe oraz dotychczasowe osiągnięcia. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę tworząc takie nagranie.

  • Rękodzielnicze

Jeśli szukasz pracy związanej z designem, ciekawym rozwiązaniem może okazać się stworzenie CV na bazie rękodzieła - na przykład w formie wyszywanki lub decoupage.

http://www.vizualresume.com/fabric-resume-285.html

  • Billboard

Odważnym posunięciem jest zamieszczenie swojego życiorysu jako billboardu. Niewiele osób zdecydowało się na powieszenie ogromnego CV w postaci ogłoszenia ulicznego. Zdarza się, że taki krok pomaga zdobyć wymarzoną posadę.

  • Kolorowe

To propozycja dla osób, które chcą się wyróżnić, jednocześnie zachowując klasyczny wygląd dokumentu. Już wprowadzając drobne kolorowe elementy (nagłówki, obramowanie kolumn), odróżnimy się od reszty kandydatów. Z takich opcji możesz skorzystać w kreatorze CV Pracuj.pl.  CV powinno być przede wszystkim estetyczne. Uważajmy więc na nadmiar kolorów, który może sprawić, że dokument będzie wyglądać chaotycznie.

https://cv.pracuj.pl/?gclid=EAIaIQobChMI5POMy6Xz2QIV3YKyCh1PlAeaEAAYASAAEgKdi_D_BwE

  • Strona internetowa

CV w formie strony internetowej - przedstawiającej nas i nasze portfolio w określonej dziedzinie (fotografie, teksty, grafiki) - to jedna z wielu możliwości. Dobrym rozwiązaniem jest zamieszczenie w klasycznym CV linku do strony, aby rekruter mógł zapoznać się z naszym dorobkiem artystycznym i osiągnięciami.

  • Minimalistyczne

Zawiera tylko ogólne informacje dotyczące kandydata - w postaci tekstu lub przyciągających oko rysunków, a po szczegóły odsyła na przykład do jego strony z ilustracjami, vloga lub kanału internetowego. Pamiętajmy jednak, aby zachować odpowiednią formę dokumentu i zawrzeć w nim najważniejsze informacje dotyczące doświadczenia zawodowego i zakresu wykonywanych obowiązków.

http://www.dziennikbaltycki.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/g/najlepsze-cv-jak-zrobic-oryginalne-cv-25-przykladow-kreatywnych-cv-zdjecia,12595598,25984386/

Kreatywny życiorys, nawiązujący formą do naszej branży, może przykuć uwagę pracodawcy. Jednak tworząc go, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i unikajmy elementów, które mogłyby narazić nas na śmieszność. Warto pamiętać, że najważniejsza jest treść CV, dlatego zwróćmy szczególną uwagę na jej dopracowanie.

Niezależnie od tego, na jaką formę dokumentów aplikacyjnych się zdecydujemy, warto pamiętać o kilku podstawowych elementach dobrego CV.

8 błędów w CV, których unikniesz dzięki kreatorowi Pracuj.pl