09.01.2019 | 5 min czytania

7 błędów, których unikniesz dzięki darmowemu Kreatorowi CV

09.01.2019 | 5 min czytania

Dopracowane CV świadczy nie tylko o kompetencjach kandydata, ale również o jego zaangażowaniu. Tymczasem rekruterzy znajdują w dokumentach różne błędy. Co utrudnia czytanie? Na przykład nadmiar zbędnych informacji, chaotyczny układ treści lub popularna, ale nieprofesjonalna czcionka. Twój życiorys będzie czytelny i dopracowany, gdy skorzystasz z Kreatora CV. Proste narzędzie umożliwia stworzenie i edycję profesjonalnego dokumentu.  

Szukasz pracy i chcesz wysłać aplikację dostosowaną do wymogów potencjalnego pracodawcy? Zależy Ci na stworzeniu skutecznego CV bez konieczności kupowania profesjonalnych programów graficznych? Kreator CV Pracuj.pl pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele. Błędy, które wyeliminujesz, korzystając z darmowego narzędzia, to m.in.:

  • Zapominanie o osiągnięciach

Uzupełniając profil w serwisie Pracuj.pl, gromadzisz w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące przebiegu kariery, kwalifikacji i osiągnięć. Analizując te dane, widzisz, jak wiele dokonałeś i jaką drogę zawodową przebyłeś. Możesz wracać myślami do sytuacji, które zatarły się w Twojej pamięci i – bogatszy o nowe doświadczenia – wyciągać świeże wnioski. Refleksyjne podejście do kariery sprzyja rozwojowi, m.in. dlatego że pozwala dostrzec obszary, które wymagają doskonalenia i szczególnej uwagi.  

  • Pomijanie ważnych informacji lub podawanie niepotrzebnych danych

Gdy korzystasz z kreatora, wypełniasz gotowy arkusz, w którym znajdują się sekcje istotne z punktu widzenia pracodawcy i rekrutera. Dzięki temu pamiętasz, żeby podać np. dane kontaktowe i dokładny opis zakresu obowiązków, a pominąć informacje, które są nieistotne lub wręcz zbędne (stan cywilny, liczba dzieci itp.).

Jak napisać dobre CV

  • Nieczytelność

Nieprofesjonalna czcionka, podawanie informacji w niewłaściwej kolejności (np. umieszczenie zainteresowań powyżej doświadczenia i umiejętności), jasne litery na ciemnym tle, nadmiar pogrubień i kolorów – tego typu rzeczy utrudniają czytanie i zrozumienie tekstu.

  • Niedopracowanie graficzne

Przesunięcia tekstu, elementy graficzne nachodzące na napisy, chaotyczny układ treści, nadmiar ozdób – lepiej wyeliminować te błędy z CV. Można to zrobić, korzystając z Kreatora. 

  • Szata graficzna bardziej imponująca niż treść

Szablony dostępne w Kreatorze CV Pracuj.pl są proste i czytelne. Dzięki temu można mieć pewność, że forma dokumentu nie przyćmi treści, która ma kluczowe znaczenie. Przejrzysty, estetyczny szablon pasuje do każdego zawodu, dlatego może skorzystać z niego zarówno księgowy, jak i nauczyciel lub sprzedawca.  

  • Zbyt późna reakcja na ogłoszenie

Gdy poszukujesz pracy, warto szybko odpowiadać na ogłoszenia, które są dla Ciebie atrakcyjne. Jeśli zapiszesz CV na profilu Pracuj.pl, możesz błyskawicznie wysłać aplikację. W tym celu nie musisz nawet korzystać z komputera – wystarczy telefon z zainstalowaną aplikacją mobilną. Korzystanie z narzędzi Pracuj.pl pozwala pozbyć się ograniczeń. Możesz aktywnie szukać zatrudnienia podczas kilkunastominutowej przerwy w pracy / na uczelni albo w trakcie urlopu.

Aplikacja mobilna - sposób na szybkie znalezienie pracy

  • Nieaktualizowanie treści CV

Wysyłanie tego samego dokumentu do wielu pracodawców, brak aktualnych danych, na przykład na temat doświadczenia zawodowego, pomijanie ważnych informacji – to wszystko sprawia, że życiorys nie jest w pełni dopasowany do konkretnej oferty pracy. Wystarczy, że zarejestrujesz się i raz stworzysz CV w Kreatorze Pracuj.pl. Później będziesz mógł korzystać z własnego wzoru – uzupełniać go, aktualizować, modyfikować itd. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który musiałbyś przeznaczyć na napisanie życiorysu kolejny raz. Wolne minuty możesz poświęcić np. na lekturę rozwijającej książki, uczestnictwo w szkoleniu lub relaks.  

Kreator CV: stwórz za darmo w 3 prostych krokach skuteczne i profesjonalne CV
Stwórz CV