Uzupełnij CV korzystając z poniższych kroków i natychmiast oglądaj efekt na podglądzie!

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy moje dane z Kreatora CV może ktoś podejrzeć? Czy widzą je pracodawcy? Czy dane są bezpieczne? Czy dane zawarte w CV będą wykorzystane przez serwis w celach marketingowych bez mojej zgody/wiedzy?

  Zapewniamy bezpieczeństwo danych, które udostępniasz w Kreatorze CV. Każdy użytkownik zaznacza, czy wyraża zgodę na udostępnienie jego danych potencjalnych pracodawcom w celach rekrutacyjnych w momencie rejestracji konta. Wyrażoną zgodę można zawsze cofnąć w ustawieniach konta, w sekcji swojego profilu: https://profil.pracuj.pl/

 2. Czy Kreator prezentuje najlepsze wzory CV?

  Wzory CV, które oferujemy w Kreatorze, zostały stworzone przez doświadczonych rekruterów. Co więcej, sprawdziliśmy ich skuteczność w badaniu eyetrackingowym CV, przeprowadzonym z agencją badawczą w kwietniu 2015 na grupie rekruterów. Potwierdziło ono, że szablony zaproponowane w Kreatorze są lepiej skonstruowane i bardziej przejrzyste, a rekruterzy zapoznają się z nimi szybciej niż z tworzonymi samodzielnie CV i łatwiej docierają do kluczowych dla nich informacji o doświadczeniu. Kreator CV to narzędzie, którego jakość gwarantuje marka Pracuj.pl, ekspert rynku pracy.

 3. Czy użycie wzorów z Kreatora zwiększa moje szanse na znalezienie pracy?

  Szukanie pracy to często długi proces, jednak jego podstawą jest odpowiednie przygotowanie kandydata – także w zakresie dokumentów aplikacyjnych, które są kluczowe w rekrutacjach. Źle skonstruowane CV szybko wyklucza nas z rywalizacji o najlepsze miejsca pracy i sprawia, że odbieramy sobie szanse na zaprezentowanie się na rozmowie o pracę. Dlatego ten dokument i jego odpowiednia struktura oraz wygląd, bywają kluczowe w procesie poszukiwania pracy – szczególnie na jego pierwszym etapie. Polecamy skorzystanie z szablonów CV w Kreatorze, ponieważ odpowiadają one na potrzeby rekruterów i odpowiednio eksponują nasze mocne strony, a to bezsprzecznie zwiększa nasze szanse na znalezienie pracy.

 4. Dlaczego CV jest tylko w dwóch formatach (doc, pdf)?

  Są to dwa najpopularniejsze i rekomendowane przez nas formaty, z których odczytaniem nie będą mieli problemu rekruterzy. Przesyłanie CV w innych niż te formatach może sprawić, że rekruter nie będzie w stanie otworzyć dokumentu.

 5. Dlaczego we wzorach w Kreatorze CV nie ma możliwości tworzenia bardziej kreatywnych form, takich jak infografiki. Przecież CV powinno się wyróżniać. / Czy CV stworzone przy użyciu kreatora będzie jedyne i niepowtarzalne?

  Rekruterzy zawsze podkreślają, że w dokumentach aplikacyjnych najważniejsza jest treść. CV powinno być więc przede wszystkim czytelne i przejrzyste, a jego najważniejszym zdaniem jest odpowiednie zaprezentowanie nas i naszych mocnych stron. Dlatego rekomendujemy sporą ostrożność z formami kreatywnymi, takimi jak np. infografiki czy wideo CV. Użycie tego typu form jest uzasadnione jedynie w tzw. branżach kreatywnych, np. jeśli aplikujemy na grafika, dobrze jest odpowiednio wizualnie ubogacić CV. W innych przypadkach rekomendujemy czytelny i prosty (ale estetyczny) szablon – taki, który najchętniej widzieliby rekruterzy. Szablony w Kreatorze CV Pracuj.pl zostały przygotowane we współpracy z rekruterami, dlatego zapewniają najbardziej przyjazną dla nich formę dokumentu. Więcej o tworzeniu CV: https://www.youtube.com/watch?v=M9aARvKFdQo

 6. Dlaczego mam tylko kilka wzorów CV do wykorzystania? / Czy istnieją unikatowe szablony, dostępne dla niewielkiej liczby osób?

  Zaproponowaliśmy 10 różnych szablonów, które w przejrzysty i czytelny sposób pokazują doświadczenie kandydata. Uważamy, że spośród nich każdy wybierze najbardziej odpowiadający sobie szablon. Rekruterzy zawsze podkreślają, że w CV mimo wszystko najważniejsza jest treść – szablony zagwarantują, że zostanie ona przedstawiona w estetyczny i czytelny sposób.

 7. Chcę zrobić CV, ale nie chcę mieć konta na Pracuj.pl. Czy to da się pogodzić?

  Kreator CV to narzędzie bezpłatne, jednak aby z niego skorzystać, prosimy o założenie konta lub zalogowanie się na Pracuj.pl. Dzięki temu będziesz miał stały dostęp do swojego CV, będziesz mógł je szybko aktualizować i łatwo odpowiadać na ciekawe oferty pracy, które znajdziesz na Pracuj.pl. Bezpłatne konto Pracuj.pl umożliwi Ci dostęp innych przydanych funkcji serwisu – m.in. sprawdzania poziomu zarobków na www.zarobki.pracuj.pl czy korzystania z dopasowanych powiadomień mailowych z ofertami pracy.

 8. Nie dostałem maila z linkiem aktywującym konto. Co mam zrobić? / Wpisuję dane, ale CV się nie generuje. Co mam zrobić? / Serwis nie działa. / Inne problemy techniczne

  Prosimy o przesłanie zgłoszenia na [email protected].

 9. Czy w kreatorze mogę stworzyć więcej niż jedno CV?

  W koncie na Pracuj.pl zapisujesz swoje dane, tak aby szybko i łatwo aktualizować CV i generować kolejne dokumenty. Jeśli więc potrzebujesz więcej niż jednego CV, wystarczy zaktualizować dane i stworzyć nowy dokument w doc lub pdf.
  Natomiast na stałe w koncie zapisany jest ostatnio generowany dokument CV.